25 października
poniedziałek
Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: papież zawierzył Matce Bożej podróż na Węgry i Słowację

Ocena: 0
498

W piątek 10 września o godz. 19.00 papież Franciszek udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by - swoim zwyczajem - zawierzyć Maryi rozpoczynającą się w niedzielę podróż na Węgry i Słowację.

fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Papież, tak, jak czyni to przed każdą podróżą i po powrocie do Rzymu, modlił się przed ikoną patronki Rzymu - Maryi czczonej w wizerunku Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Następnie powrócił do Domu Świętej Marty. Informując o zbliżającej się 34. podróży zagranicznej Ojca Świętego, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej konsekwentnie mówi, że jest to wizyta w Budapeszcie i na Słowacji - nie używając sformułowania: wizyta na Węgrzech. Jest to podkreślenie, że papież odwiedza stolicę Węgier z uwagi na 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, którego zamknięciu będzie przewodniczył. Sam papież dał to do zrozumienia podczas konferencji prasowej w drodze powrotnej z Iraku w marcu br., kiedy wyjaśnił: „Nie będzie to wizyta w kraju, tylko wyjazd na Mszę świętą.

Ale Budapeszt znajduje się dwie godziny jazdy od Bratysławy: dlaczego więc nie odwiedzić Słowaków?” Udział papieża Franciszka we Mszy św. wieńczącej światowe spotkanie w Budapeszcie, to ważny znak ze strony Ojca Świętego, ponieważ po raz ostatni papież -św. Jana Paweł II był obecny na Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym 21 lat temu, w Rzymie, w Roku Świętym 2000.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 13,10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter