29 marca
niedziela
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Zwierzyńcu rozpoczął się Exodus Młodych

Ocena: 0
1508

Do Zwierzyńca na Roztoczu przybywają setki młodych ludzi, by przezyć VIII Exodus Młodych. Jest to spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

fot. pixabay.com

Przez 4 dni będą przyglądać się i prosić Ducha Świętego o pomoc w rozeznaniu drogi swojego powołania. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Duch wskaże ci drogę”.

Pomocą w poznawaniu roli Ducha Świętego w kontekście odczytywania drogi powołania są zaproszeni na Exodus goście: ks. Dominik Chmielewski SDB, ks. Wirginia Mielcarek OP, Monika i Marcin Gomułkowie a także muzycy: TAU, niemaGotu i Guadalupe.

Exodus Młodych jest po to, by doświadczyć żywego Kościoła i tego, że w Kościele jest miejsce dla ludzi młodych – zaznacza ks. Jarosław Kędra, dyrektor Exodusu.

Pierwszy dzień spotkania to przede wszystkim zawiązanie wspólnoty. Zaplanowano także dziś Eucharystię pod przewodnictwem biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariana Rojka, konferencję i koncert oraz wieczorne nabożeństwo z zespołem i wspólnotą Guadalupe.

Exodus Młodych to przede wszystkim rekolekcje pod namiotami. Młodzi ludzie u progu wakacji przyjeżdżają do Zwierzyńca by przeżyć spotkanie z żywym Bogiem, umocnić swoją wiarę i by spotkać przyjaciół wśród rówieśników. Exodus jest też dla tych, którzy poszukują w życiu czegoś więcej i dla tych, którzy na co dzień wcale nie żyją blisko Pana Boga. To także okazja do poznania oblicza żywego Kościoła – radosnego, pełnego ciepła i miłości

Na VIII Exodus Młodych do Zwierzyńca wciąż można dołączyć. Wszystkie szczegóły i program znajdują się na stronie www.exodusmlodych.pl. Dla tych, którzy mimo przeciwności chcieliby uczestniczyć w spotkaniu organizatorzy przygotowali transmisję online niektórych punktów programu. Dostępna jest ona przez profil Exodusu Młodych na Facebooku. Warto odwiedzić także konto Exodusu Młodych na Instagramie.

Exodus Młodych to spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Pierwsze odbyło się w Starym Lublińcu w 2009 r. Gościli na nim m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Suzstak, Luxtorpeda, Maleo Regge Rockers czy zespół Owca. VIII Exodus Młodych potrwa do piątku 24 sierpnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 marca

Kto we Mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie.
Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkiego Postu
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 37,12-14; Ps 130,1b-8; Rz 8,8-11; J 11,1-45
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
29 marca – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter