23 października
piątek
Marleny, Seweryna, Igi
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wzywa do modlitwy o pokój

Ocena: 5
720

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie Franciszek zachęcił wszystkich do włączenia się w międzyreligijną modlitwę w intencji pokoju.

fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

– Jutro o godz. 13. w wielu krajach po raz kolejny zostanie przeprowadzona inicjatywa „Minuta modlitwy w intencji pokoju”, czyli małej chwili modlitwy z okazji rocznicy spotkania w Watykanie między mną, zmarłym prezydentem Izraela, Peresem i prezydentem palestyńskim, Abbasem. W naszych czasach bardzo potrzebna jest modlitwy – chrześcijan, żydów i muzułmanów – w intencji pokoju – zachęcił papież.

Spotkanie modlitewne w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie i na świecie odbyło się 8 czerwca 2014 r. w Ogrodach Watykańskich z udziałem papieża Franciszka, prezydentów Izraela – Szymona Peresa, i Autonomii Palestyńskiej – Mahmuda Abbasa, oraz prawosławnego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja. – Jest to spotkanie, które odpowiada na żarliwe pragnienie wszystkich tęskniących za pokojem i marzących o świecie, w którym ludzie mogą żyć jak bracia, a nie jak przeciwnicy i nieprzyjaciele – stwierdził Franciszek. Podkreślił, że ofiary konfliktów i przyszłe pokolenia domagają się od odpowiedzialnych za świat współczesny „odwagi pokoju”. Wskazał, że ludzkie siły w tym dziele nie wystarczają i trzeba prosić Boga o pomoc w przełamaniu spirali nienawiści i przemocy. – Ale by wypowiedzieć słowo „brat”, wszyscy musimy podnieść oczy do nieba i rozpoznać siebie jako dzieci jednego, tego samego Ojca – powiedział papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 października

Piątek, XXIX Tydzień zwykły
+ Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4,1-6; Ps 24,1b-6; Łk 12,54-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter