10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jest coś więcej poza śmiercią!

Ocena: 4.80666
2477

„Mamy miejsce w niebie, które na nas czeka, choćbyśmy bardzo późno tam przyszli lub zasiedzieli się w czyśćcu; nikt go nie zajmie, bo ono jest tylko dla nas; gdybyśmy nawet nigdy tam nie doszli, pozostanie nie zajęte”.
Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński

Fot. cathopic.com/ilragazzoconmoltafede

Wiara dziecka jest żywa, oczywista. Pamiętam z dzieciństwa bardzo silne odczucie, które towarzyszy mi do dzisiaj - że mam w Niebie swój Dom. Potem był taki czas, kiedy oddalałam się od Boga, ale zawsze miałam tę pewność, że On Jest blisko, czeka na mnie, na mój powrót.

Z biegiem lat gubimy coś ważnego. Mam na myśli dziecięcą ufność, czystość, radość, prostolinijność. To właśnie dziecko w „Nowych szatach cesarza” Hansa Christiana Andersena jako jedyne miało odwagę zawołać, że cesarz jest nagi! Choć przecież wszyscy dobrze zdawali sobie z tego sprawę. Ale woleli milczeć, żeby się nie narazić, ośmieszyć, nie wyjść na tych „co się nie znają”, albo mają inne zdanie niż wszyscy. Choć jak pisał Lew Tołstoj: „Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy".

Gdy dorastamy dużo tracimy z naszego dziecięctwa. Zaczynamy kombinować, dogadzać sobie, relatywizować. Gdzieś ucieka nasza żywa wiara, gorliwość. Bardziej realne staje się to, co jest tu i teraz. W nieznaną przestrzeń oddala się nasze przeznaczenie i wieczność. Duży wpływ na nas ma to z kim przebywamy, co czytamy, oglądamy, kogo słuchamy.

Dzieci z Fatimy i święci poznali tajemnicę Królestwa Bożego i byli gotowi oddać za nią życie - za prawdę, której bronili do końca swoich dni. Zawsze idąc pod prąd. Wszyscy spotkali żywego Boga i mieli tę pewność, że jest coś więcej poza śmiercią! Św. Jan Paweł II w liście do ludzi starszych napisał:  „Głębokim pokojem napełnia mnie myśl o chwili, w której Bóg wezwie mnie do siebie – z życia do życia!”

Również Benedykt XVI pięknie ujmuje to, co nazywamy sensem naszej egzystencji: „Zachęcam was, abyście w waszym projekcie życia nie zapomnieli o tej perspektywie: jesteśmy wezwani do wieczności. Bóg stworzył nas, abyśmy byli z Nim na zawsze. Ona pomoże wam nadać pełny sens waszym wyborom i wysoką jakość waszemu życiu”.

Przełomowym momentem w moim życiu była modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego - bardzo mocne doświadczenie obecności Bożej. Odkrycie, że Jezus żyje! Jest w stanie zmienić moje życie na lepsze, bardziej wartościowe, szczęśliwe. Nadać mu sens. Dać nadzieję, siłę, perspektywę, którą jest życie wieczne.

Moje nawrócenie rozpoczęło się we wspólnocie, którą była grupa Odnowy w Duchu Świętym przy parafii św. Michała Archanioła. To tam po raz pierwszy spotkałam Pana Jezusa – na modlitwie, w drugim człowieku, a potem w służbie misji ewangelizacyjnej.

Po zmartwychwstaniu Jezus przychodzi również do wspólnoty, którą tworzą  Apostołowie. Po Zesłaniu Ducha Świętego powstaje Kościół. To tutaj możemy zobaczyć naszego Zbawiciela, porozmawiać z Nim, zaprzyjaźnić się, zaprosić do domu, zjeść razem posiłek.

Życzę każdemu z nas, aby w te Święta Zmartwychwstania Pańskiego Jezus Chrystus stanął między nami i wlał w nasze serca na nowo nadzieję, pokój i miłość. Umocnił naszego ducha swoim Duchem, abyśmy mogli być mocni Jego Miłością.
Zaprośmy dziś Pana Jezusa do naszych rodzin, na śniadanie wielkanocne! Do wszystkich spraw dnia codziennego, naszych lęków, obaw i niepokojów. On ma moc zwyciężyć każdą śmierć w naszym życiu!

***

„Nadzieja to plan
On ziści się nam
Przydarzy się na pewno się zdarzy
Więc uwierz za dwóch
Ty i twój duch
Z nadzieją wam będzie do twarzy

Jutro możemy być szczęśliwi
Jutro możemy tacy być
Jutro by mogło być w tej chwili …”

(„Jutro możemy być szczęśliwi”, Raz Dwa Trzy)

***
Świętość jest akceptacją woli Bożej. Świętość nie jest luksusem dla nielicznych. Nie jest przeznaczona tylko dla niektórych ludzi. Przeznaczona jest dla Ciebie i dla mnie. Jest prostym obowiązkiem. Ponieważ uczysz się kochać, uczysz się być świętym, a żeby umieć kochać, musisz się modlić".
(Św. Matka Teresa z Kalkuty)

„Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”.(Mt 19, 14)

„Są tacy, którzy porównują niebo z łąką pięknie kwiatami na wiosnę ozdobioną; z ogrodem w doborowe drzewa i pyszne wodotryski zaopatrzonym; ale wszystkie te porównywania nawet w przybliżeniu nie przedstawiają nam tych piękności, jakie niebo zawiera i jakimi swych mieszkańców uwesela".
(Św. Alfons Liguori. Nauka o niebie)

„Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć jak wielkie rzeczy Pan Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują".
(1 Kor 2,9)

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".
(J 14, 2-3)

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter