27 października
wtorek
Iwony, Sabiny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

IV Nocna Droga Różańcowa (16/17 października)

Ocena: 4.3
465

Pątniczy szlak rozpocznie się w piątek, 16 października, uroczystą Mszą Świętą o godz. 22.00 w sanktuarium MB z Lourdes (ul. Wileńska 69). Zakończenie pielgrzymki w parafii MB Pompejańskiej (ul. Myśliborska 28).

Fot. materiały organizatora/cathopic.com

W piątek po Mszy Świętej uczestnicy zostaną podzieleni na 15-20 osobowe grupy z „przewodnikiem” i wyruszą na trasę w odstępach kilku minutowych. Planowane są dłuższe postoje, po ok. 30 minut.

Modlitwa w drodze, całonocny przemarsz jest w jakiejś części odzwierciedleniem życia Maryi, która bez rozgłosu towarzyszyła swojemu Synowi w Jego zbawczej misji. Ta noc jest dla każdego, kto pragnie w taki sposób odmówić Różaniec.

Uczestnictwo w IV Nocnej Drodze Różańcowej nie wiąże się z żadnymi zapisami, a uczestnicy wybierają, czy Drogę zechcą przejść całą, w części, czy tylko wziąć udział w jej rozpoczęciu lub zakończeniu. Organizatorzy zapewniają służbę porządkową i przewodników Słowa Bożego w trakcie rozważań.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów będzie czuwała policja. Trasa na większości odcinkach będzie prowadziła chodnikami.

Uczestnicy proszeni są o ciepły ubiór, zabranie napoju oraz latarki lub przynajmniej coś odblaskowego.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy przebieg trasy - poniżej, pod plakatem:

Szczegółowy plan trasy IV Nocnej Drogi Różańcowej:

Tajemnice Radosne:

 • Tajemnica 1: Zwiastowanie NMP – przy kościele pw. Matki Bożej z Lourdes, przy kapliczce.
 • Wychodzimy z kościoła w ul. Równą. Skręcamy w lewo i ul. Równą i idziemy do skrzyżowania z ul. Czynszową (przy przystanku tramwajowym „Czynszowa”). Na końcu skręcamy w lewo, na pasach, w ul. Stalową. Idziemy tą ulicą aż do skrzyżowania z ul. Środkową. Skręcamy w prawo w ul. Środkową. Idziemy prosto aż do skrzyżowania z ul. Kowieńska. Skręcamy w lewo, w ul. Kowieńską. Dochodzimy skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Skręcamy w prawo w ul. 11 Listopada. Idziemy nią prosto.
 • Tajemnica 2: Nawiedzenie św. Elżbiety przy dużym kamieniu po prawej stronie z tablicą „..w hołdzie bohaterskim obrońcom ojczyzny….”. Idziemy dalej ul. 11 Listopada aż do Ronda Żaba. Pod wiaduktem kolejowym skręcamy na rondzie w lewo, w ul. Jacka Odrowąża. Idziemy tą ulicą prosto, wzdłuż płotu cmentarza żydowskiego.
 • Na przystanku autobusowym Rondo Żaba zatrzymujemy się aby odmówić Tajemnicę 3: Boże Narodzenie (ok. godz. 23.35). Idziemy dalej prosto. Po prawej stronie mijamy pomnik-„… miejsce uświęcone krwią Polaków poległych za wolność …” zatrzymujemy się i odmawiamy krótką modlitwę: Ojcze Nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek x 3. Idziemy dalej prosto, wzdłuż cmentarza.
 • Przy trzecim skupisku dużych drzew na trasie chodnikowej Tajemnica 4: Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni (ok. godz. 23.50). Idziemy dalej prosto. Na końcu cmentarza, na skrzyżowaniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty przechodzimy prosto na światłach i prosto idziemy ul. Wysockiego. Po prawej stronie będzie kapliczka Matki Bożej.
 • Przy tej kapliczce zatrzymujemy się na Tajemnicę 5: Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni (ok. godz. 00.10). Idziemy dalej prosto. Na skrzyżowaniu z ul. Bartniczą przechodzimy przez pasy prosto. Skręcamy w prawo do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.
 • Tutaj 30 minut przerwy. Wyjście z kościoła o godz. 00.45.

Tajemnice Światła:

 • Idziemy cały czas prosto do trasy Toruńskiej. Po prawej stronie mijamy krzyż betonowy (pomnik) Sursum Corda – „..za dar pontyfikatu Jana Pawła II mieszkańcy brudna..”. Tutaj odmawiamy Tajemnicę 1: Chrzest Pana Jezusa w Jordanie (godz. 00.55).
 • W tym miejscu wypada 5. km trasy. Idziemy dalej prosto do Trasy Toruńskiej. Dochodzimy do ekranów trasy i skręcamy od razu w lewo w drogę rowerową aby przejść pod wiaduktem do ul. Marywilskiej. Pod Trasą Toruńską przechodzimy za przystankiem w prawo. Idziemy pod schodach. Dalej pod wiaduktem i drugimi schodami, wychodząc przy szkole z cegły. Budynek pomalowany na szaroniebeski kolor. Idziemy prosto ul. Marywilską, mijając po prawej stronie, na ścianie szkoły baner z napisem SSP11 STO Toruńska. Tutaj przy bramie metalowej, przy drzewie odmawiamy Tajemnicę 2: Cud w Kanie Galilejskiej (ok. godz. 1.10).
 • Idziemy dalej prosto wzdłuż ul. Marywilskiej. Dochodzimy do ul. Odlewniczej. Przed przejściem dla pieszych odmawiamy Tajemnicę 3: Głoszenie Królestwa Bożego (ok. godz. 1.20).
 • Przechodzimy światła drogowe, idziemy dalej prosto ul. Marywilską. Marywilska 38, po przejściu przejścia dla pieszych - po prawej stronie na żółtym metalowym słupiej duży napis: Skup palet (żółta tablica) odmawiamy Tajemnicę 4: Przemienienie na górze Tabor (godz.1.35).
 • Przechodzimy przez pasy drogowe na skrzyżowaniu z ul. Proletariatczyków. Idziemy dalej prosto ul. Marywilską. Przechodzimy przez wiadukt nad Kanałkiem Żerańskim i idziemy dalej prosto ul. Marywilską. Schodzimy schodami w dół za Kanałkiem Żerańskim do ul. Płochocińskiej, po prawej jest przystanek autobusowy PKP Żerań. Za przystankiem przechodzimy przez pasy drogowe na drugą stronę ul. Płochocińskiej i idziemy w kierunku wiaduktów, w kierunku ul. Modlińskiej. Idziemy prosto ul. Płochocińską.
 • Przechodzimy pasami przez skrzyżowanie, pod drugim wiaduktem w stronę ul. Modlińskiej.
 • Ok. godz. 1.50, przy stacji PKP Warszawa-Żerań, zatrzymujemy się na 30 minutową przerwę.
 • Godzina 2.20, po przerwie, schodzimy ze stacji PKP, skręcamy w prawo i bezpośrednio pod wiaduktem odmawiamy Tajemnicę 5: Ustanowienie Eucharystii.

Tajemnice Bolesne:

 • Idziemy dalej prosto w stronę ul. Modlińskiej. Dochodzimy do przystanku autobusowego „Cementownia” a za przystankiem skręcamy w prawo w ul. Spedycyjną. Dochodzimy do końca ulicy, widzimy oświetlone fabryki Iveco, Fiat Professional. Przed lasem przy oświetlonym napisie Iveco zatrzymujemy się. Po lewej stronie, przy świecącym słupie Iveco odmawiamy Tajemnicę 1: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu (ok. godz. 2.30).
 • Idziemy dalej prosto po betonowej nawierzchni. Dochodzimy do końca trasy betonowej po prawej mijamy Tirsped magazyny i wchodzimy w polną gruntową ścieżkę. Idziemy przez las.
 • Na końcu ciemnej trasy, gdy wyjdziemy z lasu odbywamy kolejną stację różańcową Tajemnica 2: Biczowanie Pana Jezusa (ok. godz. 2.27).
 • Idziemy wzdłuż ul. Szałwiowej. Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Pułaskiego, idziemy dalej prosto ul. Szałwiową. Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Kołacińską, idziemy dalej ul. Szałwiową. Naprzeciwko Osiedla Szałwiowa 55, przy dużym drzewie po prawej stronie odmawiamy Tajemnicę 3: Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa (ok. godz. 3.00). W tym miejscu wypada 12 km trasy.
 • Po odmówieniu modlitwy idziemy dalej prosto. Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Srebrnogórską. Skręcamy w lewo, w ul. Srebrnogórską. Przy ul. Srebrnogórskiej 23, ok. godz. 3.05 przewidziana jest 30. minutowa przerwa na posiłek.
 • Kończymy przerwę o godz. 3.35, idziemy dale prosto do końca ul. Srebrnogórskiej. Dochodzimy do końca ul. Srebrnogórskiej, skręcamy w lewo w ul. Żywiczną. Po prawej mijamy hotel Twins 2 i skręcamy w prawo w ul. Sąsiedzką. Idziemy ul. Sąsiedzką do samego końca w stronę ul. Modlińskiej. Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Fleminga, gdzie przy dużym dębie, po lewej stronie odmawiamy Tajemnicę 4: Dźwiganie krzyża i droga krzyżowa Pana Jezusa (ok. godz. 3:50).
 • Dochodzimy do ul. Modlińskiej i skręcamy w lewo, idąc wzdłuż ul. Modlińskiej. Dochodzimy do świateł drogowych, przechodzimy ul. Modlińską w kierunku Urzędu Miasta Warszawa-Białołęka. Po lewej mijamy stacje CPN bp i idziemy ul. Światowida w stronę Galerii Północnej. Dochodzimy do ul. Milenijnej - skręcamy w prawo, w ul. Millenijną.
 • Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Ceramiczną i skręcamy w lewo i po ok. 50 metrach po prawej stornie zatrzymujemy się przy drzewie i odmawiamy Tajemnicę 5: Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa (ok. godz. 4.05).
 • Idziemy dalej prosto ul. Ceramiczną do końca. Idziemy prosto polną, piaskową drogą. Po prawej mijamy sklepy - Biedronkę i Zdrofit - i dochodzimy do asfaltowej ulicy i skręcamy w lewo, dochodząc do świateł przy Galerii Północnej. Na światłach skręcamy w prawo w ul. Światowida idziemy prosto w stronę Lidla (w stronę ul. Myśliborskiej). Idziemy prosto wzdłuż Lidla, dróżką piaskową. Dochodzimy do skrzyżowania z ul. Myśliborska przechodzimy na pasach w lewo przez tory tramwajowe wzdłuż ul. Myśliborskiej w stronę Mostu Północnego.

Tajemnice Chwalebne:

 • Ok. 50 m od przejścia po lewej, przy ławeczce, przy drzewie odmawiamy Tajemnicę 1: Zmartwychwstanie Pana Jezusa (ok. godz. 4.20).
 • Idziemy prosto ul. Myśliborską. Po lewej stronie mijamy Dom Handlowy Tarchomin (DHT). Za DHT skręcamy w lewo, w ul. Nagodziców. Idziemy nią prosto, do końca. Idziemy prosto piaskową drogą w stronę Galerii Północnej. Dochodzimy do ul. Trakt Nadwiślański i skręcamy w prawo. Przechodzimy przez pasy drogowe i przez tory tramwajowe skręcamy w prawo, idąc dalej ul. Trakt Nadwiślański. Dochodzimy do ul. Leliwitów i skręcamy w lewo w tę ulicę (ul. Leliwitów). Idziemy nią końca. Na ul. Leliwitów, przy słupie energetycznym (po lewej) zatrzymujemy się, aby odmówić Tajemnicę 2: Wniebowstąpienie Pana Jezusa (ok. godz. 4.35).
 • Na końcu ul. Leliwitów skręcamy w prawo w stronę trasy mostu Północnego. Przechodzimy prosto przez światła przez trasę mostu Północnego na drugą stronę ul. Modlińskiej. Po prawej stronie, przed przystankiem autobusowym „Obrazkowa” skręcamy w prawo pomiędzy ekrany, aby dojść do ul. Obrazkowej, gdzie od razu skręcamy w lewo w ul. Obrazkową. Po około 80 m skręcamy w prawo w ul. Życzliwą. Na wysokości ul. Życzliwej 18, przy figurce Matki Bożej odmawiamy Tajemnicę 3: Zesłanie Ducha Świętego (ok. godz. 4.50).
 • W tym miejscu przewidziana jest ok 30 minutowa przerwa na odpoczynek.
 • Idziemy dalej ul. Życzliwą, jednak na łuku ulicy skręcamy w lewo, w polną piaskową drogę. Na skrzyżowaniu polnych dróg piaskowych idziemy prosto. Następnie na rozdrożu dróg polnych, przy drzewie, wybieramy prawą drogę, która dalej prowadzi prosto. Następny cały czas drogą polną prosto, nie skręcając. Idąc prosto widzimy przed sobą białą ścianę budynku – zgodnie z kierunkiem biegu drogi idziemy po łuku w lewo, przed tym budynkiem. Dochodzimy do ul. Płużnickiej i skręcamy w lewo, w ul. Płużnicką. Idziemy około 80 m i skręcamy w prawo, na pasach, mijając po lewej Auto naprawę i dom Victoria; dochodzimy do ul. Przaśnej, skręcamy w lewo i idziemy ul. Przaśną w kierunku ul. Modlińskiej. Przy ul. Przaśnej 7 zatrzymujemy się i modlimy się Tajemnicą 4: Wniebowzięcie NMP (ok. godz. 5.35).
 • Idziemy dalej prosto. Na końcu ulicy skręcamy w prawo, w ul. Modlińską i idziemy tą ulicą. Mijamy po prawej klinikę weterynaryjną i idziemy dalej prosto, mijamy ul. Kasztanową, idziemy prosto wzdłuż ul. Modlińskiej. Przy serwisie Opel NextTeam przechodzimy przez drogę i skręcamy w prawo, w ul. Familijną. Ok. 30 metrów dalej, naprzeciwko serwisu Opel Chevrolet, po lewej stronie, obok słupa energetycznego zatrzymujemy się i odmawiamy Tajemnicę 5: Ukoronowanie NMP (ok. godz. 5.46).
 • Idziemy prosto ul. Familijną do końca. Na końcu ul. Familijnej skręcamy w lewo, w ul. Portową. Po ok.100 m skręcamy w prawo, w ul. Piechocką, którą idziemy do samego końca. Na końcu ul. Piechockiej skręcamy w prawo, w ul. Myśliborską i…. w ten sposób dochodzimy do kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej (będzie po prawej stronie).
 • Ok. godz. 6.00 pierwsza grupa pątników powinna dotrzeć na teren parafii MB Pompejańskiej.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 października

Wtorek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 5,21-33; Ps 128,1b-5; Łk 13,18-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter