20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek napisał przesłanie do Ajatollaha Al -Sistaniego

Ocena: 2.4
572

„Byłem zbudowany zaangażowaniem Eminencji na rzecz tych, którzy cierpieli z powodu prześladowania, w sprawie poszanowania świętości życia oraz jedności narodu irackiego” - napisał Papież w przesłaniu do przywódcy duchowego irackich szyitów Wielkiego Ajatollaha Aliego Al-Sistaniego.

fot. Vatican Media

Franciszek wspomniał w nim o wspólnym spotkaniu, które miało miejsce dwa lata temu w An-Nadżafie podczas wizyty apostolskiej w Iraku. Stanowiło ono kamień milowy na drodze dialogu międzyreligijnego.

Ojciec Święty podkreślił w przesłaniu konieczność szacunku dla godności i praw każdej osoby oraz wspólnoty, szczególnie dla wolności religii, myśli i słowa. Pozostają one źródłem osobistej i społecznej pomyślności, a także harmonii między narodami. Franciszek zaznaczył, że obowiązkiem liderów religijnych jest zachęcanie osób odpowiedzialnych w społeczeństwie obywatelskim do zaangażowania się na rzecz utwierdzania kultury opartej na sprawiedliwości i pokoju poprzez promocję inicjatyw politycznych chroniących podstawowe prawa każdej osoby. Rodzina ludzka powinna odkryć poczucie braterstwa i wzajemnej akceptacji jako konkretną odpowiedź na współczesne wyzwania.

„Dlatego - zauważa Papież – mężczyźni i kobiety należący do różnych religii oraz wyznań, podążając wspólnie ku Bogu, są wezwani do spotkania w przestrzeni wspólnych wartości duchowych, ludzkich i społecznych, aby wykorzystać je do szerzenia najwyższych ideałów moralnych, wypływających z religii”. Ojciec Święty wyraził nadzieję, że chrześcijanie i muzułmanie razem będą świadkami prawdy, miłości i nadziei w świecie naznaczonym licznymi konfliktami i dlatego potrzebującym współczucia i uzdrowienia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 czerwca

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
w którym wołamy: «Abba, Ojcze».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter