26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bez wyjątku

Ocena: 5
1210

Każde Boże działanie jest doskonałe, dobre. Bóg nie popełnia błędów!

fot. pexels.com

Zachwycił mnie psalm z ostatniej niedzieli – Psalm 145. Dlaczego? Po raz kolejny zauważyłam, jak często powtarza się tam słowo „wszystko” oraz „wszystkich” i jakie potężne przesłanie to niesie ze sobą.

Bóg jest dobry i miłosierny dla wszystkich: „Pan jest dobry dla wszystkich i Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieła” (Ps 145, 9). Nie ma wyjątków. Nikt nie jest wykluczony. Boża dobroć i miłosierdzie są absolutnie dla każdego! Bez względu na status społeczny, stan konta, płeć, kolor skóry czy aktualne zachowanie.

Bóg panuje przez wszystkie wieki i pokolenia: „Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków, Twoje panowanie trwa przez wszystkie pokolenia” (Ps 145, 13a). Bóg jest Bogiem i królem od zawsze i na zawsze. Od początku świata, na wieki. Nigdy nie przestanie panować.

Bóg jest wierny we wszystkich swoich słowach: „Pan jest wierny we wszystkich swych słowach” (Ps 145, 13b). Cóż za niesamowite zapewnienie! Bóg wykona wszystko, co obiecał. Żadne Jego słowo nie zawiedzie! On jest absolutnie wierny!

Bóg jest święty we wszystkich swych dziełach: „We wszystkich swoich dziełach święty” (Ps 145, 13c). Święty, czyli doskonały, idealny, bez skazy, bez pomyłki. Każde Boże działanie jest doskonałe, dobre. Bóg nie popełnia błędów!

Bóg pomaga wszystkim: „Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych” (Ps 145, 14). Bóg pomaga każdemu człowiekowi. Każdemu bez wyjątku! Jeśli upadamy, On nas podtrzyma, jeśli jesteśmy zgnębieni, On nas pocieszy.

Bóg nasyca wszystko: „Ty otwierasz swą rękę i wszystko, co żyje, nasycasz do woli” (Ps 145, 16). Bóg oferuje nam życie w pełni, obiecuje nasycić. Co to znaczy „do woli”? To znaczy tyle, ile tylko chcemy! Chcemy dużo – dostaniemy dużo, chcemy mało i tylko na to się otwieramy – dostaniemy mało.

Bóg jest sprawiedliwy i łaskawy na wszystkich drogach: „Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach i łaskawy we wszystkich swoich dziełach” (Ps 145, 17). Bóg jest jednocześnie sprawiedliwy i łaskawy. Zawsze! Sprawiedliwość wymaga zapłaty za nasze grzechy, dlatego w ogromnej łasce posłał Jezusa, by nas wykupić.

Bóg jest blisko wszystkich Go wzywających: „Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają, wszystkich wzywających Go szczerze” (Ps 145, 18). Jeśli tylko szczerze Go wzywamy, Bóg jest blisko nas i nigdy nas nie zostawi!

Bóg strzeże wszystkich, którzy Go kochają: „Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują” (Ps 145, 20a). Kochasz Boga? – Masz Bożą ochronę! O tym pisałam parę tygodni temu.

Czyż te wszystkie zapewnienia nie są niesamowite? Są dla każdego z nas – dla wszystkich!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter