5 października
czwartek
Placyda, Apolinarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

Ocena: 3.2
1064

Pod hasłem: „Zobacz ręce Boga” będzie przebiegać szósta edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Inicjatywę modlitwy za Ojca Świętego Franciszka zaplanowano na 11 i 12 marca z okazji przypadającej 13 marca rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. 

Fot. episkopat.pl - fragment plakatu za: www.wszyscyza1.pl

Pomysł akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zrodził się w kręgu młodych związanych z Ruchem Lednickim oraz z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Łomżyńskiej. Doroczną inicjatywę koordynuje Diecezja Łomżyńska z jej biskupem Januszem Stepnowskim. Głównym celem jest modlitwa za Ojca Świętego i przypominanie, że jest on następcą św. Piotra.  

Modlitwa za Ojca Świętego Franciszka rozpocznie się w sobotę 11 marca na Jasnej Górze. Organizatorzy zachęcają, aby 12 marca była ona kontynuowana we wszystkich parafiach w Polsce. Uczestnictwo w inicjatywie nie wymaga rejestracji.

Podczas tegorocznej akcji w sposób szczególny będziemy polecać dobremu Bogu posługę Ojca Świętego Franciszka oraz wypraszać dar nieba dla zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI 

– informują organizatorzy akcji.

Znakiem szczególnym tegorocznej edycji jest specjalnie ułożona modlitwa w intencji papieża. Około 50 000 obrazków zawierających jej tekst zostało rozesłanych do parafii w całej Polsce. Tekst modlitwy można też znaleźć na stronie internetowej inicjatywy (www.wszyscyza1.pl) oraz w mediach społecznościowych. Organizatorzy zachęcają też, aby 12 marca opublikować w mediach społecznościowych posty nawiązujące do modlitwy za papieża z użyciem hashtaga #wszyscyzajednego2023.

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. W dniu wyboru, 13 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji papieża będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni na 394. Zebraniu Plenarnym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 października

Czwartek XXVI Tydzień zwykły 
Powiadam wam: Sodomie lżej będzie
w ów dzień niż temu miastu..

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 10, 1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter