°/° °/° °/°

Zaczęli w Finlandii

Ocena: 0
718

Skoczkowie narciarscy zainaugurowali sezon zawodami na skoczni Ruka nieopodal Kuusamo. Liderem klasyfikacji generalnej po dwóch pierwszych konkursach jest Niemiec Severin Freund.

W Finlandii najlepszy wśród Polaków był Maciej Kot, który w obu konkursach plasował się w pierwszej dziesiątce – na 5., a dzień później na 8. miejscu. Kolejne zawody Pucharu Świata – 3-4 grudnia w niemieckim Klingenthal.

Mecz rekordów

Rekordowym wynikiem 8:4 zakończył się mecz 5. kolejki grupy F Ligi Mistrzów, w którym Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Legię Warszawa. Dwanaście goli w jednym pojedynku to nowy rekord rozgrywek. I nie jedyny. To również pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów, w którym padło aż pięć goli w pierwszych 25 minutach. Borussia może się też pochwalić najszybciej strzelonymi trzema bramkami rozgrywek. Szkoda tylko, że Legii wspomniane „osiągnięcia” nie przynoszą ani punktów, ani chwały. Ale doświadczenie też jest przecież cenne.

Wreszcie zwycięstwo

Argentyńscy tenisiści pierwszy raz w historii wywalczyli Puchar Davisa. W finałach Grupy Światowej w Zagrzebiu pokonali reprezentantów Chorwacji 3:2. Argentyńczycy w finałach imprezy startowali już po raz piąty. Tryumf rodaków obserwował z trybun Diego Maradona.

Start Kowalczyk

Szesnaste miejsce w sprincie i dziewiąte w biegu na 10 km techniką klasyczną – tak rozpoczęła sezon biegowy Justyna Kowalczyk. Po zawodach w Kuusamo w Pucharze Świata prowadzi Szwedka Stina Nilsson. Kowalczyk jest jedenasta.

Mercedes górą

Pierwszy w karierze tytuł mistrza świata Formuły 1 wywalczył Nico Rosberg. W klasyfikacji generalnej wyprzedził swojego kolegę z drużyny Mercedes GP, Lewisa Hamiltona, oraz Daniela Ricciardo z teamu Red Bull. Niemiec zapewnił sobie zwycięstwo, zajmując drugie miejsce w ostatnim w tym sezonie wyścigu o Grand Prix Abu Dhabi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka dziennikarstwa, etnologii i teologii. Od 2012 roku związana z tygodnikiem „Idziemy”. Należy do Wspólnoty Sant’Egidio.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

Wielki Czwartek
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 13, 1-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)