7 czerwca
niedziela
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kieleccy klerycy ponownie mistrzami Polski w halowej piłce nożnej

Ocena: 4.4
155

W sobotę na warszawskich Bielanach kielecki zespół kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w XI Mistrzostwach Polski, obronił mistrzowski tytuł Polski w piłce nożnej halowej. Kielecki zespół pokonał krakowskich salezjanów wynikiem 4:1. W turnieju uczestniczło 20 drużyn.

fot. Pixabay, CC0

Zdaniem kapitana i bramkarza kieleckich kleryków, Damiana Liwochy, poziom rozgrywek był wyższy niż przed rokiem, pojawiło się kilka nowych zespołów. "Cieszymy się z tytułu, ciężka praca dała efekty. Mamy złoty medal i wyróżnienie indywidualne. W całym turnieju straciliśmy tylko trzy bramki, najmniej ze wszystkich drużyn" – informują klerycy za pośrednictwem strony internetowej diecezji kieleckiej. 

Rozgrywki poprzedziła Msza Święta, którą dla kleryckich drużyn odprawił ks. kard. Kazimierz Nycz w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Warszawie na Bielanach. 

Oprócz gospodarzy, Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, w mistrzostwach uczestniczyli m.in.: Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie, Wyższe Seminaria Duchowne z Siedlec, Kielc, Kalisza, Zamościa, Drohiczyna, Lublina, Rzeszowa, Pelplina, Torunia i Sandomierza. W rywalizacji wzięły udział także udział drużyny z seminariów zakonnych: marianie z Lublina, franciszkanie z Wrocławia i Łodzi, misjonarze św. Wincentego a Paulo z Krakowa, salezjanie, misjonarze św. Rodziny, redemptoryści i chrystusowcy.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Piotr Dudkiewicz z drużyny kieleckiej.

Mistrzowski tytuł kielecka drużyna klerycka wywalczyła już po raz trzeci. Teraz klerycy towarzyszą myślami i modlitwą reprezentacji księży Polski w piłce nożnej halowej, którzy w Czarnogórze walczą o mistrzostwo Europy. W reprezentacji występuje pięciu księży z diecezji kieleckiej.

Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej patronatem honorowym objął metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki oraz biskup polowy Wojska Polskiego gen. bryg. Józef Guzdek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 czerwca

Niedziela, X Tydzień zwykły, Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ czytania liturgiczne (rok A, II): Wj 34,4b-6.8-9; Dn 3,52-56; 2 Kor 13,11-13; J 3,16-18
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter