12 kwietnia
poniedziałek
Juliusza, Luboslawa, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Hiszpania: znany klub piłkarski rezygnuje z kapelana

Ocena: 0
278

Sporting Gijón, klub z pierwszej ligi hiszpańskiej, zrezygnował ze współpracy z ks. Fernando Fueyo, który od ponad dwudziestu lat był jego kapelanem.

fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS HIDALGO

Decyzję podjęto na prośbę nowego trenera ekipy z Asturii Joana Sicili, znanego jako Rubi. Media hiszpańskie ujawniły, że nowy szkoleniowiec zabronił wpuszczania ks. Fueyo do szatni i odmawiania z piłkarzami przed meczem modlitwy "Ojcze nasz". Zwyczaj ten został przed laty zainicjowany przez duchownego.

Ks. Fernando Fueyo związał się z klubem w 1997 r., wprowadzając do jego codziennych praktyk kilka zwyczajów religijnych, m.in. odmawianie przed meczami modlitwy i Msze święte odprawiane na stadionie El Molinón.

Ks. Fueyo był też kierownikiem duchowym wielu piłkarzy, a po sukcesach klubu organizował dla zawodników pielgrzymki dziękczynne do figurki Matki Bożej z groty Covadonga – patronki regionu. Zainicjował też zbiórki pieniężne na misje afrykańskie. W 2014 r. wspólnie ze katolikami z Asturii kupił dla ośrodka medycznego w Burundi karetkę pogotowia, a także przekazał na misje kwotę 50 tys. euro.

Zakończenie współpracy z księdzem Fueyo nie podoba się wielu kibicom Sportingu Gijón, którzy twierdzą, że pod kierownictwem Rubiego ekipa gra coraz gorzej. Klub, w którym w 1997 r. występował polski napastnik Cezary Kucharski, zajmuje obecnie trzecie od końca miejsce w tabeli I ligi hiszpańskiej (Primera División).

Zespół istnieje od 1905 roku, a swoje spotkania rozgrywa na najstarszym w Hiszpanii czynnym stadionie El Molinón, zbudowanym w 1908 r. na miejscu dawnego wiatraka (stąd nazwa obiektu, nawiązująca do molino – "młyn"). Nie odnosił dotychczas większych sukcesów, a największymi jego osiągnięciami było wicemistrzostwo Hiszpanii i dwukrotnie gra w finale Pucharu Króla. W sezonie 2007/08 zespół zajął trzecie miejsce w rozgrywkach 2. ligi i awansował do Primera División.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 kwietnia

Poniedziałek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Z Chrystusem powstaliście z martwych
- szukajcie tego, co w górze

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3,1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter