°/° °/° °/°

Historyczny sukces!

Ocena: 0
728

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wygrali Ligę Mistrzów! To pierwszy taki triumf polskiego zespołu w historii.

2016-05-30 11:00 mz

Zacięty finałowy pojedynek w Kolonii z węgierskim MVM Veszprém kilkukrotnie mógł przyprawić kibiców o zawał serca. Drużyna prowadzona przez Talanta Dujszebajewa zaczęła źle i w drugiej połowie meczu przegrywała już 19:28. A jednak po szaleńczej pogoni dwie sekundy przed końcem podstawowego czasu gry Krzysztof Lijewski doprowadził do remisu 29:29 i dogrywki! W niej to rywale wyrównali w ostatnich sekundach (35:35) i o wszystkim zdecydowały rzuty karne, w których lepsi byli kielczanie (4:3).

„Undecima” Realu

Kolejną po dwóch latach szansę zwycięstwa w Lidze Mistrzów piłkarze Atlético Madryt stracili w dramatycznych okolicznościach. W czwartej serii rzutów karnych Juanfran trafił w słupek, a Cristiano Ronaldo bez skrupułów wykorzystał to potknięcie. Do tego pechowego momentu na San Siro w Mediolanie zawodnicy Diega Simeonego walczyli z pasją i determinacją. Odrobili stratę po golu Sergia Ramosa, który padł ze spalonego, w dogrywce utrzymali remis 1:1. Jednak to ich lokalni rywale są specjalistami od zdobywania Pucharu Europy. Jedenasty tytuł to także wyjątkowe osiągnięcie Zinedine’a Zidane’a. Francuski trener „Królewskich” z pięciomiesięcznym stażem na pewno przypomniał sobie, jak w 2002 r. jego bramka dała im wygraną w finale z Bayerem Leverkusen.

Koniec ścigania

Włoch Vincenzo Nibali (Astana) po raz drugi w karierze wygrał Giro d’Italia. Rafał Majka (Tinkoff) zakończył zmagania na piątym miejscu, co jest najlepszą lokatą Polaka w historii wyścigu. Między 6 a 29 maja kolarze przejechali 3463 km, podzielone na 21 etapów.

Dwa medale

Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) po raz trzeci z rzędu został mistrzem Europy w pływaniu na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Srebro w Londynie wywalczył Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) na dystansie 100 m stylem motylkowym.