24 czerwca
poniedziałek
Jana, Danuty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znamy daty przyszłorocznych matur. CKE opublikowała harmonogram

Ocena: 0
832

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała w poniedziałek, że egzaminy maturalne potrwają od 6 do 23 maja 2019 r. Egzamin gimnazjalny uczniowie będą zdawać od 10 do 12 kwietnia 2019 r.

fot. arch. Olimpiady franciszkańskiej

Jak podała CKE, część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języków łemkowskiego, kaszubskiego i języków mniejszości narodowych odbędzie się od 9 do 22 maja. Od 6 do 25 maja uczniowie będą zdawać ustny egzamin z nowożytnych języków obcych.

Część pisemną egzaminu maturalnego rozpocznie 6 maja o godz. 9.00 egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 - rozszerzonym. 7 maja zdający podejdą do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym odbędzie się 9 maja.

Od 7 do 10 maja abiturienci będą zdawać pisemne egzaminy z języka angielskiego, biologii, wiedzy o społeczeństwie i filozofii, a także z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomach podstawowym i rozszerzonym. W następnym tygodniu - od 13 do 17 maja - podejdą do egzaminów z chemii, informatyki, geografii, historii sztuki i języków: niemieckiego, rosyjskiego oraz francuskiego. Od 20 do 23 maja potrwają pisemne egzaminy z fizyki i astronomii, historii, wiedzy o tańcu, wiedzy o muzyce i języków: hiszpańskiego, włoskiego, łemkowskiego, kaszubskiego oraz z języków mniejszości narodowych.

Zdający, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na przystąpienie do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie, będą mogli to zrobić w części ustnej od 3 do 8 czerwca i części pisemnej od 3 do 19 czerwca 2019 r.

Jak poinformowała CKE, egzamin gimnazjalny w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym, odbędzie się w terminie głównym od 10 do 12 kwietnia 2019 r. 10 kwietnia gimnazjaliści podejdą do egzaminu z języka polskiego oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, 11 kwietnia z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a 12 kwietnia - z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym, egzamin w terminie głównym zostanie przeprowadzony w od 9 do 11 stycznia 2019 r.

Egzamin gimnazjalny w terminie dodatkowym odbędzie się od 3 do 5 czerwca w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym, i od 10 do 12 kwietnia w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze jesiennym.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego przeprowadzanego w kwietniu i czerwcu zostaną podane 14 czerwca 2019 r., a egzaminu przeprowadzanego w styczniu - 25 stycznia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Nie bój się, Zachariaszu; twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna, któremu nadasz imię Jan.

Dziś w Kościele: poniedziałek XII tydzień zwykły
+ uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Jr 1,4-10 ; Ps Ps 71,1-4a.5-6ab.15ab.17; 1P 1,8-12 ; Łk 1,5-17.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)