27 listopada
piątek
Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wielka Brytania przytomnieje ws. gender w szkołach?

Ocena: 5
388

Po tym, jak badania udowodniły, że rozmawianie z małymi dziećmi na temat transpłciowości i zmiany płci przynosi im znacznie więcej szkody niż korzyści, ideologowie gender mogą mieć mocno ograniczony dostęp do szkół w Wielkiej Brytanii. Decyzję w tej sprawie podjęła minister ds. równego traktowania Liz Truss.

Fot. pixabay.com/CCO

W ostatnich latach - w ramach wprowadzania ideologii gender - w brytyjskich szkołach położono nacisk na to, by wychodząc od zachowań dzieci rozpoczynać z nimi rozmowę na temat ich „rzeczywistej płci”. W praktyce oznaczało to, że jeżeli np. jakaś dziewczynka nad spódnicę preferowała spodnie, czy zamiast bawić się lalkami wolała z kolegami wspinać po drzewach lub grać w piłkę - nauczyciele byli zobowiązani do przeprowadzenia z nią cyklu rozmów na temat jej tożsamości płciowej i ukierunkowywania dziecka ku tematom transpłciowości.

Jak wykazały badania - wspomniane zabawy i zachowania dzieci w żadnej mierze nie wypływały - jak próbują wmawiać ideolodzy gender - z zaburzeń tożsamości u dzieci. Z kolei "nawracanie ich" na nową płeć, relatywizowanie ich biologicznej płci i rozmowy z nimi o transpłciowości skutkują u dzieci rozwijaniem się wielu zaburzeń osobowości.

Komentując wyniki tych badań brytyjska minister obrazowo zauważyła, że od zawsze istniały dziewczyny-chłopczyce, które z czasem wyrastały na świadome siebie kobiety, przyznała jednak, że efektem prowadzonych w brytyjskich szkołach przez wolontariuszy transgender zajęć, które wielu nauczycieli otwarcie określało mianem indoktrynacji, w ciągu minionych lat znacząco wzrosła liczba dzieci proszących o zmianę płci. Jeśli w 2014 r. odnotowano w Wielkiej Brytanii 697 takich przypadków, to w 2017 roku, czyli wg ostatnich oficjalnych danych, było ich już 2016. Stąd decyzja minister ds. równości o wyłączeniu z programu edukacji stowarzyszeń genderowych, które do tej pory swobodnie prowadziły w szkołach zajęcia.

Decyzja minister ds. równego traktowania Liz Truss została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez wielu nauczycieli, jak i przede wszystkim przez rodziców, którzy walczyli o prawo do wychowywania dzieci według wartości, jakie sami wyznają.

Jest to kolejna decyzja dająca w Wielkiej Brytanii odpór zalewowi genderyzmu. To samo ministerstwo zablokowało bowiem ustawę, która pozwalała dorosłym na zmianę płci, także w dokumentach, bez konieczności wcześniejszego przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki klinicznej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 listopada

Piątek, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Nabierzcie ducha i podnieście głowy,
ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 20,1-4.11-21,2; Ps 84,3-6a.8a; Łk 21,29-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter