24 sierpnia
sobota
Jerzego, Bartosza, Haliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Weterani II Korpusu Polskiego modlili się przy grobie św. Jana Pawła II

Ocena: 0
385

W czasie czwartkowej wizyty w Watykanie polska delegacja z kombatantami II Korpusu Polskiego i przedstawicielami Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych modliła się przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra.

fot. PAP/Leszek Szymański

Krótką modlitwę przy grobie papieża Jana Pawła II poprowadzili delegat biskupa polowego ds. duszpasterstwa kombatantów ks. komandor rezerwy Janusz Bąk, oraz kanclerz kurii ordynariatu polowego ks. dr Jan Dohnalik. 

W uroczystości wzięła udział m.in. senator Anna Maria Anders, córka dowódcy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Po zakończeniu modlitwy zgromadzeni odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę”.

– Przypomnijmy, że Ojciec Święty Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 r., a zatem również – po latach – w jego urodziny przypadała bitwa o Monte Cassino. Jest to dla nas Polaków bardzo ważne miejsce, gdzie możemy podziękować Ojcu Świętemu również za to, że nigdy o Monte Cassino nie zapomniał, że był tam wielokrotnie, że spotykał się z weteranami walk o niepodległość, że uczył nas jak bardzo ważna jest pamięć w kształtowaniu tożsamości narodu – podkreślił szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. 

Również w czwartek żołnierze II Korpusu Polskiego odwiedzą cmentarz wojenny w Mignano Monte Lungo, na którym pochowano niemal 1 tys. żołnierzy włoskich poległych w walce z niemieckimi okupantami w grudniu 1943 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 sierpnia

"Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to."

Dziś w Kościele: sobota, XX tydzień zwykły
+ święto św. Bartłomieja, apostoła 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ap 21,9b-14; Ps 145,10-13ab.17-18; J 1,45-51
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -