5 grudnia
sobota
Sabiny, Krystyny, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: w pierwszej fazie rekrutacji ponad 10 proc. dzieci nie dostało się do przedszkoli

Ocena: 0
235

2,5 tys. dzieci nie dostało się do przedszkoli, które wybrali ich rodzice w pierwszej fazie rekrutacji. Teraz czekają na przydział miejsca w innych placówkach – wynika z odpowiedzi stołecznego ratusza na pytania Polskiej Agencji Prasowej.

Fot. pixabay.com/CCO

Rzecznik urzędu miasta Karolina Gałecka poinformowała, że według danych pochodzących z elektronicznego systemu rekrutacyjnego z 15 czerwca br. 38,3 tys. rodziców dzieci obecnie uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach potwierdziło wolę kontynuowania wychowania przedszkolnego.

O przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego ubiegało się 23,3 tys. dzieci. Przyjętych zostało 20,3 tys. dzieci, 446 rodziców nie potwierdziło woli zapisu dziecka lub zrezygnowało z miejsca. Na wskazanie miejsca oczekuje jeszcze 2,5 tys. dzieci

– wyjaśniła rzecznik.

Gałecka zapewniła, że

zgodnie z przepisami wszystkie 3-, 4-, 5- i 6-latki mieszkające w Warszawie, których rodzice ubiegali się o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego, będą miały zapewnione miejsce realizacji wychowania przedszkolnego w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Wskazała, że obecnie trwa proces składania i rozpatrywania odwołań, a od 8 czerwca do 15 lipca rodzice dzieci nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym otrzymają informację, w którym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej przygotowano miejsce dla ich dziecka. Według ratusza w Warszawie jest jeszcze 2,9 tys. wolnych miejsc w przedszkolach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 grudnia

Sobota, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni
Pan jest naszym sędzią, Pan naszym prawodawcą,
Pan naszym królem, on nas zbawi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 30,19-21. 23-26; Ps 147A,1-6; Mt 9,35 – 10, 1. 5-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter