27 stycznia
środa
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tylko pozytywne myślenie

Ocena: 0
455

Zostajemy w domu. Będzie czas na wszystko, na co do tej pory go brakowało. Super się zapowiada! Nadrobimy wszelkie braki.

fot. Lidia Molak

Zostajemy w domu. Będzie czas na wszystko, na co do tej pory go brakowało. Super się zapowiada! Nadrobimy wszelkie braki.

Ilu z nas miało takie myśli, gdy okazało się, że epidemia to nie przelewki i musimy przemodelować swoje życie? Tego entuzjazmu na pewno nie brakowało. A że zaczął się z czasem wyczerpywać? Nic w tym dziwnego. Naprawdę. Nie trzeba mieć w domu gromady dzieci, żeby cierpliwość zaczęła drastycznie topnieć. To normalne. Tak jak nie da się w kółko oglądać seriali i robić mało ważne rzeczy, tak samo nie da się ciągle grać na konsoli albo nieustannie zbijać bąki.

Dla Państwa wiadomości: miałem i mam gorsze chwile i smutne myśli. Ale dziś z założenia – tylko pozytywny przekaz. Pomoc sąsiadom? Proszę bardzo. Można zaangażować żonę, można dzieci. Najważniejsze jednak, że można zrobić to samemu. Daje to satysfakcję. Proszę sprawdzić. Turnieje planszówek? Rodzinne są świetne, ale można też zagrać przez internet. Nie szkodzi, że wtedy to już inny rodzaj zabawy. A gdy nawet najlepsza gra się znudzi? Wtedy wyciągamy z lamusa to, co wszyscy chyba łapią w lot – kawałek kartki i zapraszamy do gry w statki lub rywalizacji w państwa-miasta (inna nazwa: w inteligencję). A starsi mogą tutaj poznać pomysłowość młodszych, bo do kategorii można dodać na przykład… nazwę zabawki lub czegoś słodkiego. Proszę spróbować.

Oczywiście, dochodzimy też do tego, że jednak trzeba próbować choć na chwilę wyjść. Na trochę, bez zbiorowisk i z zachowaniem wszelkich zasad. Piłka, rakietka, może nawet balon wystarczą. Da się. Żeby złapać świeżego powietrza. A jeśli mamy w domu młodzieńców, którzy są pozbawieni treningów? Wtedy też jest wyjście. Dla kandydatów na piłkarzy wystarczy kawałek ściany. Jeśli jest taka, którą można obijać – nie będzie lepszego sposobu na wyćwiczenie dokładności podań. W domu też można ćwiczyć, głównie dokładność i technikę – małą, najlepiej miękką piłką, żeby nie stłuc szyby czy kryształów rodowych.

Z półki sportowej gorąco polecam jeszcze tenis stołowy. Może nie każdy ma w domu miejsce, ale warto próbować. I prawie każdy rodzaj stołu da się dostosować. Z braku siatki (można kupić mini zestaw) dobrze sprawdzi się złożony koc. Plus wyobraźnia, losowanie drabinki turniejowej, w której można trafić na mamę lub ograć tatę – i jedziemy! A na końcu oczywiście nagroda. Plus satysfakcja. Przyda się także cytat z nowej piosenki Artura Rojka: „I możemy milczeć. Tak normalnie milczeć”. Zawody w milczeniu? Trudne! Dające dużo do myślenia. Także tego pozytywnego. Czego Państwu i sobie życzę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Środa, III Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy albo wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus,
każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 4,1-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Terapia Duchowa
na czas epidemii
+ Informacje o odpustach
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemiiE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter