1 października
czwartek
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szpital czekał prawie 40 lat na nowy blok operacyjny - GALERIA

Ocena: 0
2067

Nowy blok operacyjny otwarto we wtorek w kępińskim szpitalu (Wielkopolska). Koszt inwestycji, łącznie z wyposażeniem, to ponad 6,5 mln zł, z czego 85 proc. to dotacja celowa budżetu państwa.

fot. PAP/Tomasz Wojtasik

"To kolejny sukces powiatu kępińskiego i naszej współpracy. To kolejne dodatkowe środki finansowe, których nikt do tej pory skutecznie nie zdobywał, a nawet nie aplikował w poprzednich kadencjach" – powiedziała pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw Andżelika Możdżanowska.

Stary blok operacyjny oddano do użytku w 1982 roku. Jego powierzchnia była zbyt mała, nie było wentylacji, brakowało szatni nie tylko dla pacjentów, ale także dla personelu medycznego. Brakowało sali wybudzeń i pomieszczenia, w którym można było przygotować pacjenta do operacji. Przebudowę bloku rozpoczęto w 2012 r. Wówczas wybudowano nowe skrzydło; na parterze zlokalizowano Szpitalny Oddział Ratunkowy. Pozostałe dwie kondygnacje pozostawiono w stanie surowym zamkniętym na prawie 5 lat. Dopiero w 2017 roku wznowiono inwestycję.

Starosta powiatu kępińskiego Witold Jankowski powiedział, że "inwestycja była niezmiernie potrzebna, stary blok operacyjny totalnie nie przystawał do obecnej sytuacji technicznej i zdrowotnej". "Myślę, że dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu, i nie tylko, jest to wielki dzień. Ludzie przyjeżdżają do naszego szpitala również z powiatów ościennych, czyli wieruszowskiego, oleśnickiego i ostrzeszowskiego. Gdyby nie dotacje od pani premier i pana premiera budowa trwałaby jeszcze wiele lat. A tak, w ciągu niespełna dwóch lat mamy nowoczesny obiekt" – powiedział starosta.

Dyrektor kępińskiego szpitala Jakub Krawczyk przypomniał, że kilka miesięcy temu otwierano w szpitalu lądowisko dla śmigłowców ratowniczych "a dzisiaj otwieramy nowoczesny blok operacyjny".

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 października

Czwartek, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła
Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 19,21-27; Ps 27,7-9c.13-14; Łk 10,1-12
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter