26 stycznia
wtorek
Tymoteusza, Michała, Tytusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Strzał w dziesiątkę

Ocena: 3.03333
3350

Monika Odrobińska trafia ze swoją książką „Żyć nie umierać” akurat na Targi Książki Katolickiej, na Marsz Świętości Życia oraz w nasze oczekiwania związane z inicjatywą „Zatrzymać aborcję”.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

W książce o początkach życia mówią lekarze i prawnicy, teologowie i genetycy oraz „zwyczajni” rodzice. Pokazują, czym jest eugenika i aborcja eugeniczna, czym procedura in vitro. Autorka rozmawia m.in. z abp. Henrykiem Hoserem SAC, prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel, prof. Andrzejem Kochańskim, Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, Mateuszem Maranowskim. Pokazuje życie osób, których nie byłoby na świecie, gdyby nie determinacja ich rodziców.

„Książka jest więc kalejdoskopem spojrzeń na ludzi uwikłanych w zaskakujące sytuacje lub tworzących obszary dobra i prawdy, tych ludzi, dla których życie jest darem, a nie przekleństwem. Artykuły, wywiady i świadectwa składają się na bardzo obszerną treść, tętniącą energią, walką oraz cierpliwymi dążeniami i osiągnięciami. Artykuły są refleksją nad ludzkimi losami i wskazują na kierunki i źródła światła. Ukazują też warsztat dziennikarski autorki zarówno treściowy, jak i formalny, literacki. Wywiady ze starannie dobranymi rozmówcami, ze sformułowaniem wyjątkowych i dociekliwych pytań oraz bardzo „przytomnych” odpowiedzi i wypowiedzi osób, które wiedzą, o czym mówią, nadają książce żywość i dynamikę wciągającą i przykuwającą uwagę” – pisze we wstępie abp Hoser.

– Zdaję sobie sprawę, że wielu skomplikowanych sytuacji życiowych nie można zamknąć w wywiadzie czy reportażu. Tak samo nie ośmieliłabym się w tej formie doradzać rozwiązań osobom stojącym przed dramatycznymi wyborami. Mam jednak nadzieję, że droga, którą pokazuję, kogoś pociągnie, komuś doda otuchy, komuś pozwoli ocalić życie – mówi autorka.

Na Targach Wydawców Katolickich w warszawskich Arkadach Kubickiego Monika Odrobińska będzie podpisywać swoją książkę na stoisku nr 84 tygodnika „Idziemy” w sobotę 14 kwietnia i w niedzielę 15 kwietnia w godz. 10-12. Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 stycznia

Wtorek, III Tydzień zwykły
+ Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Pan mnie posłał, abym ubogim głosił dobrą nowinę, więźniom głosił wolność.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 3,31-35 lub Łk 10,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter