15 sierpnia
sobota
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Spotkania u Antoniego. Dlaczego dzieci nie czują się kochane?

Ocena: 4.5
291

Czy istnieją rodzice, którzy nie kochają swoich dzieci? Z pewnością trudno byłoby takich znaleźć. Ale czy możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że wszystkie dzieci czują się kochane przez swoich rodziców? To już nie jest tak oczywiste...

W cyklu “Spotkań u Antoniego” w Mińsku Mazowieckim organizatorzy stawiają tym razem pytanie “Dlaczego dzieci, tak bardzo przez nas kochane, nie czują się kochane?”.

Może to banalne, ale przecież wszyscy wiemy, że komunikacja w rodzinie nie jest rzeczą prostą. Czasami ktoś jest przekonany, że mówi jasno i zrozumiale, ale po drugiej stronie wcale nie widać pełnego zrozumienia. Bo wiedzieć to jedno, powiedzieć to drugie, a sprawić, żeby drugi człowiek nas zrozumiał to jeszcze inna sprawa. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zadamy sobie pytanie, dlaczego nasze dzieci nie zawsze czują się kochane, pomimo tego, że pracujemy, wstajemy rano, odmawiamy sobie wielu rzeczy dla nich... Czego one tak naprawdę najbardziej potrzebują?

Na te pytania odpowie prof. UKSW, dr hab. Maria Ryś, kierownik w Katedrze Psychologii Małżeństwa i Rodziny, kierownik Studiów Profilaktyki Uzależnień, członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz prezes Stowarzyszenia Fides et Ratio. Spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 19.00 w Kościele św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim (dolny kościół). 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Sobota, XIX Tydzień zwykły
+ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Stoi Królowa po Twojej prawicy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 11,19; 12,1.3-6.10; Ps 45, 7 i 10-12. 14-15;1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter