21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Solidarni z dziennikarzem

Ocena: 0
263

Przy pomniku Jerzego Popiełuszki w Białymstoku odbyła się kolejna już akcja solidarnościowa w związku z więzieniem Andrzeja Poczobuta.

Fot. PAP/Artur Reszko

Andrzej Poczobut w areszcie przebywał od 25 marca 2021 r., 8 lutego tego roku został skazany na osiem lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Po nieuwzględnionym odwołaniu od wyroku przebywa w kolonii karnej w Nowopołocku.

Jak donosi Wiceszef Związku Polaków na Białorusi Marek Zaniewski, kontakt z nim jest utrudniony; nie dostaje też leków na serce i nerki. Z nielicznych dostarczanych rodzinie listów wynika, że wciąż przebywa w celi karnej. 

Akcja ma też przypominać o pozostałych 1,5 tys. więźniów politycznych na Białorusi. Barbara Olech ze Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zaznaczyła, że sytuacja na Białorusi jest trudna także dla żyjących tam Polaków, mimo to spotykają się i uczą polskiego, a ostatnio w polskim konsulacie w Grodnie odbyło się narodowe czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter