28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

SMS "Wigilia"

Ocena: 0
388

Tradycyjnie już 24 grudnia przed południem w stołecznej Jadłodajni św. Brata Alberta przy ul. Lubelskiej odbędzie się wieczerza wigilijna dla najuboższych. Środki na jej przygotowanie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zbiera za pomocą SMS-ów wysyłanych na numer 72052 o treści „Wigilia”.

– Chcemy, by ci, którzy mają mniej bądź nie mają nic, mogli doświadczyć zarówno ludzkiej dobroci i życzliwości, jak i skosztować potraw świątecznych – powiedział dyrektor praskiej Caritas ks. Kamil Chojnacki. Podkreślił, że akcja nawiązuje do polskiej tradycji wystawiania dodatkowego pustego talerza na wigilijnym stole. – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wolne miejsce przy świątecznym stole ma już jedynie wymiar symboliczny, bowiem ze względu na bezpieczeństwo niewielu wpuściłoby pod swój dach obcego. Niemniej możemy jednak zapełnić pusty talerz poprzez pomoc materialną najuboższym, którzy z okazji świąt spotkają się 24 grudnia z ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej na dorocznej wieczerzy wigilijnej. Środki zebrane drogą SMS-ową zostaną przeznaczone na przygotowanie świątecznego posiłku – zachęcił ks. Chojnacki.

W ramach akcji wyprodukowano również specjalny opłatek bez wzorów i tłoczeń. Poprzez zewnętrzną fakturę nawiązuje on do symboliki pustego talerza dla nieoczekiwanego przybysza czy podróżnego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim, †
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter