2 czerwca
wtorek
Marianny, Marcelina, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Profesor Nalaskowski wraca na UMK

Ocena: 0
740

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. dr hab. Andrzej Tretyn spotkał się w środę 18 września 2019 roku z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim. Rektor przywrócił prof. Nalaskowskiego do pracy akademickiej, polecając mu "większą roztropność w formułowaniu tekstów publicystycznych".

Fot. www.umk.pl/Andrzej Romański

Prof. Nalaskowski został 11 września odsunięty na trzy miesiące od pracy ze studentami po tym, jak w cyklicznym felietonie „Wędrowni gwałciciele” dla tygodnika "Sieci" ostro i zdecydowanie wypowiedział się na temat tzw. marszów równości środowisk LGBT+. Jego pełnomocnik złożył w tej sprawie stosowne odwołanie.

Decyzja rektora UMK wywołała liczne protesty społeczne. Wielu Polaków odczytało ją jako zamach na wolność słowa w Polsce. Przede wszystkim zaś decyzja władz UMK każe stawiać otwarte pytania o prawo wolności wypowiedzi w środowiskach akademickich w sytuacji, gdy ktoś z tytułem naukowym decyduje się wypowiadać - chocby w formie publicystycznej - niezgodnie z obowiazującą dzis w środowiskach naukowych lewicowo-liberalną poprawnością polityczną.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie UMK, rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla wspomnianego odwołania i jego uwzględnieniu przez rektora UMK. Rektor prof. Tretyn polecil jednocześnie prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

Z komunikatu UMK dowiadujemy sie również, że "postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 czerwca

Wtorek, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra
«Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara,
a Bogu to, co należy do Boga».

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2P 3,12-15a.17-18; Ps 90,2.4.10.14.16; Mk 12,13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter