24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomoc dla Marka Radkowskiego

Ocena: 5
657

60-letni Marek Radkowski z Siedlec cierpi na złośliwy nowotwór nagłośni krtani górnej, liczne torbiele na lewej nerce i nowotwór na prawej. Mężczyzna potrzebuje środków na odżywianie farmaceutyczne oraz rehabilitację ruchową i obejmującą mówienie. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

fot. materiały organizatora

Pan Marek posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Do jego choroby z pewnością przyczyniła się praca w odlewni z narażeniem na środki chemiczne, nikotynizm i stres związany ze śmiercią córki. Medycy ze Szpitala przy ul. Banacha w Warszawie zaproponowali mu usunięcie krtani i nerki, na co mężczyzna nie wyraził zgody.

Siedlczanin jest wieloletnim krwiodawcą – przekazał 40 litrów krwi na potrzeby innych ludzi i otrzymał za to liczne dowody uznania (m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi oraz tytuł Honorowego Dawcy Zasłużonego dla Zdrowia Narodu) a ponadto za działalność na rzecz niepodległości Polski -  Krzyż Wolności i Solidarności w 2017 r. Teraz sam potrzebuje pomocy.

Pan Marek jest po rozwodzie. Obecnie mieszka w mieszkaniu socjalnym i korzysta z pomocy opieki społecznej (otrzymuje nieco ponad 700 zł) i drugiej córki. Mężczyzna od 20 lat nie pracuje - jego zakład pracy został rozwiązany, pan Marek został bezrobotny i w tym czasie poważnie zachorował, nabywając grupę inwalidzką. Po wypracowaniu 19 lat w kilku miejscach pracy nie posiada niestety nawet prawa do renty.

Sześćdziesięciolatek przez chorobę jest wycieńczony i z braku sił będzie poruszał się już na wózku inwalidzkim (jest w trakcie ubiegania się o niego w PFRON). Potrzebuje minimum 1 tys. zł miesięcznie, by sfinansować rehabilitację i zakupić Nutridrink, czyli jedyny sposób na odżywianie w swoim stanie. Pan Marek zgłosił się w potrzebie do Caritas Diecezji Siedleckiej, która założyła specjalne subkonto, służące zbiórce pieniędzy na jego rzecz.

Każdy, kto zechce wesprzeć Pana Marka Radkowskiego, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:
Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/ Siedlce PL 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem: "50210 – Marek Radkowski".

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter