29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obrazki rodzinne na Boże Narodzenie

Ocena: 0
923

Boże Narodzenie uważam za najbardziej dziecięce święto – żaden tam Dzień Dziecka.
 

Po pierwsze, względem oczywistym jest to, że chodzi w nim o przyjście na świat Dzieciątka Jezus. Boga, który, przyjmując nasz ludzki los, zechciał być dzieckiem. Może nawet On nie mógł się oprzeć temu, by mieć mamę?

Po wtóre, w Boże Narodzenie wszyscy mamy okazję, by na nowo, na tych kilka dni, choć trochę stać się jak dzieci: mocniej czuć, głębiej przeżywać, więcej ufać, bardziej zatęsknić za Tajemnicą i za miłością tak bliskiego Boga z nami.

Po trzecie, świętowanie Bożego Narodzenia staje się znacznie łatwiejsze i pełniejsze, gdy obchodzimy je w towarzystwie dzieci. Nawet poczciwy Charles Dickens w najbardziej znanej opowieści wigilijnej świata uwzględnił ten fakt, nadając postaci Małego Tima tak istotną rolę w przemianie serca starego Scrooge’a.

Obchodząc swoje kolejne Wigilie i Boże Narodzenia z naszymi dziećmi, a czasem wracając do własnego dzieciństwa, zapisałam wiele świątecznych historyjek rodzinnych. Przekazuję je niniejszym Czytelnikom, zebrane w jednym cyklu, wraz ze słowami Małego Tima: „Niech nam Bóg błogosławi – wszystkim i każdemu z osobna”.

***
Felietony publikowane w cyklu "Obrazki na Boże Narodzenie" znajdziesz pod hashtagiem "Obrazki na Boże Narodzenie" i na stronie głównej w sekcji "Rodzina i życie".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter