21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mistrzowie miłosierdzia

Ocena: 0
2031

Już po raz siedemnasty osobom wyróżniającym się wielkim sercem dla innych wręczono nagrody Ubi Caritas. Gala odbyła się 29 września w podziemiach katedry warszawsko-praskiej.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki z laureatami; fot. PAP/Leszek Szymański

Uhonorowano osoby indywidualne oraz instytucje i firmy za ich wrażliwość na ludzi ubogich i potrzebujących w Polsce, przejawiającą się w realnej służbie, oraz za czynny udział w dziełach charytatywnych. Jest to wspólna inicjatywa Caritas Polska, prawosławnego metropolitalnego ośrodka miłosierdzia Eleos oraz dwóch Diakonii – Kościołów ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko reformowanego w RP.

Każda z organizacji przyznała własne nagrody, a jej laureatami są – jak podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki – reprezentanci różnych profesji i talentów: osoby duchowne, wolontariusze, pracownicy dzieł miłosierdzia, przedsiębiorcy. Wszyscy oni są żywym przykładem, jak ofiarować siebie i poświęcać własne środki i czas, by pomagać potrzebującym.

Wagę wspólnego, ekumenicznego honorowania ludzi służących bliźnim ukazał podczas gali nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. – W ten sposób pełniej wydobywamy pełnię Chrystusowego wezwania do miłości. Jeśli caritas jest wspólna, jej świadectwo jest bardziej wyraziste – powiedział.

 

Faustyna za serce

Caritas Polska swoje nagrody główne „Ubi Caritas”, którymi są statuetki św. Faustyny, przyznaje w trzech kategoriach.

W kategorii „Darczyńca” statuetkę otrzymały Zakłady Mięsne „Zakrzewscy”, zaangażowane w Caritas diecezji drohiczyńskiej. Zakłady te regularnie przekazują dary w postaci mięsa i wędlin. Dzięki hojności firmy w ciągu roku wydano 20 tys. posiłków dla potrzebujących. Zakład wspiera również finansowo budowę Domu Dziecka w Wyrozębach Podawcach.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 40 (678), 7 października 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 października 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent UW, dziennikarz i publicysta związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Były członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A. VII kadencji 2017-2021, były redaktor naczelny portalu idziemy.pl. Członek Domowego Kościoła.
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter