22 listopada
piątek
Cecylii, Wszemily, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mińskie Dni Papieskie

Ocena: 0
515

Większość dzisiejszych uczestników Powiatowego Dnia Papieskiego w Mińsku Mazowieckim nie pamięta już Jana Pawła II. Dlatego priorytetem organizacyjnym jest zaaranżowanie wydarzenia w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy, ale również promujący głębokie wartości. To dodatkowo podnosi poprzeczkę.

fot. arch. organizatorów Dnia Papieskiego w Mińsku Maz.

Wydarzenie organizują Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Mińsku Mazowieckim, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II. Mecenat sprawują warszawskie instytucje: Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Papieża Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, a także starosta miński Antoni Jan Tarczyński, wójt gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski i burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski.

Renata Bakuła, obecna przy projekcie od początku jako wicedyrektor Szkoły Salezjańskiej, zauważa, że udział w papieskich spotkaniach był momentem zwrotnym w życiu niektórych osób. – Jeden z naszych uczniów, uczestnik pierwszej edycji w 2008 r., który brał udział w konkursie recytatorskim, wygrał w kategorii liceum. To był jego pierwszy spektakularny sukces, który spowodował, że nabrał pewności siebie i wziął udział w kolejnych konkursach – powiatowym i wojewódzkim. Po maturze próbował zdawać do szkoły aktorskiej, ale bez powodzenia. Dostał się na wydział dziennikarstwa, gdzie studiował rok, może dwa, po czym… wstąpił do seminarium. Do dzisiaj utrzymujemy kontakt. Wspomina, jak ważne dla niego było to wydarzenie, które mu pokazało, że może występować publicznie. Wprawdzie marzenie o aktorstwie ani o dziennikarstwie nie spełniło się do końca, ale wiem, że będzie kapłanem, ponieważ zmierza szczęśliwie do końca drogi w realizacji powołania. Innym wzruszającym przykładem – choć nie wiem, jak tutaj potoczyły się losy – jest gimnazjalistka, która wzięła udział w konkursie na list do Jana Pawła II – wspomina Renata Bakuła. – Jej list został nagrodzony za szczerość i autentyzm. Dziewczyna napisała o swoim życiu w bardzo przejmujący, osobisty sposób.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 43 (732), 27 października 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 12 listopada 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 listopada

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

Dziś w Kościele:
+ czwartek, XXXIII tydzień zwykły, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Mch 2,15-29; Ps 50 (49),1b-2.5-6.14-15; Łk 19,41-44
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty
Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -