9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Medycyna na UKSW

Ocena: 0
3281

– Ze strony UKSW wszystko jest przygotowane do uruchomienia kierunku lekarskiego i pielęgniarskiego – mówi ks. prof. dr. hab. Stanisław Dziekoński.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Z ks. prof. dr. hab. Stanisławem Dziekońskim, rektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rozmawia Irena Świerdzewska

 

Czy UKSW już prowadzi rekrutację na studia medyczne, skoro prezydent Andrzej Duda podpisał 13 lipca ustawę, która umożliwia uruchomienie tych kierunków?

Ze strony UKSW wszystko jest przygotowane do uruchomienia kierunku lekarskiego i pielęgniarskiego. Dalsze procedowanie zależy od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Zdrowia i Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Jeśli PKA pozytywnie zaopiniuje nasz program studiów do końca sierpnia, to chcemy już we wrześniu przeprowadzać rekrutację i rozpocząć studia od października tego roku. Jest to dla nas ważne, ponieważ otwarcie Szkoły Medycznej UKSW, pierwszej przy uniwersytecie o charakterze katolickim w Europie środkowo-wschodniej, traktujemy jako wotum wdzięczności w 100-lecie niepodległości dla naszego patrona kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, naszego doktora honoris causa. Z ich nauczania czerpiemy najgłębszą inspirację, by kształcić przyszłych lekarzy w duchu szacunku do człowieka i służby osobom chorym. Chcemy kształcić lekarzy z misją.

Czy można mieć pewność, że program kierunków medycznych zostanie dobrze oceniony przez komisję legislacyjną?

Wstępna ocena już została dokonana przez wybrane ośrodki i uniwersytety medyczne w Polsce oraz przez Poliklinikę Gemelli w Rzymie. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie, między innymi gdy chodzi o metodykę kształcenia, jak też o obszary dotyczące prowadzenia badań naukowych i międzynarodowych kontaktów.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 29 (667), 22 lipca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 1 sierpnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lipca

Czwartek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 11,1-4.8c-9; Ps 80,2ac.3b.15-16; Mt 10,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter