23 maja
czwartek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: Po raz trzeci rusza akcja "Złote Kule św. Mikołaja"

Ocena: 0
554

W najbliższą niedzielę rozpocznie się trzecia edycja akcji „Złote Kule św. Mikołaja”, której celem jest wsparcie wybranych dzieł miłosierdzia lub osób w potrzebie. W tym roku dochód przeznaczony jest na pomoc sześcioletnim bliźniaczkom, cierpiącym na bardzo ciężką i rzadką chorobę zespół Bardeta-Biedla.

Fot. parafiamikolaj-krakow.pl

W krakowskim kościele pod wezwaniem biskupa z Miry i kilku innych świątyniach staną kufry św. Mikołaja, w którym umieszczone będą złote kule. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul, które może zabrać do domu. Złota kula może zawisnąć jako ozdoba na choince, będąc znakiem adwentowej pomocy dla potrzebujących.

Akcja nawiązuje do legendy, w której św. Mikołaj pomógł trzem ubogim siostrom, podrzucając do ich domu trzy pokaźnej wielkości złote kule. Dzięki podarkom siostry stały się zamożne i mogły wyjść za mąż.

W tym roku złote kule pomogą sześcioletnim siostrom bliźniaczkom Martynce i Milence, cierpiącym na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Zapewnią ją wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Aby pomóc, wystarczy zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w wybranych kościołach od 4 grudnia do 6 stycznia. W kuli znajdą się wszelkie potrzebne informacje na temat form wsparcia. Skrzynie pojawią się w następujących świątyniach: kościół św. Mikołaja, sanktuarium św. Józefa karmelitów bosych, kościół Świętego Krzyża w Krakowie, kościół Bożego Miłosierdzia przy ul. Smoleńsk, kościół św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach (tylko 4 grudnia).

Kufry będzie można znaleźć również poza Krakowem: w kościołach Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawie k. Bochni, Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie, św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa, św. Stanisława BM w Osieczanach.

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii św. Mikołaja dobrowolną ofiarę, w tytule koniecznie wpisując hasło „Złote Kule św. Mikołaja”. Więcej informacji – na stronie internetowej parafii.

Akcja jest organizowana po raz trzeci z inicjatywy Wspólnoty Rodzin Karmelitańskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Chrystus, chociaż był Synem,
nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter