26 sierpnia
poniedziałek
Marii, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Klęska urodzaju

Ocena: 0
1183

Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację.

fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY

W dowolnym sporcie zespołowym (poza siatkówką) reprezentacja Polski musi zmierzyć się z mistrzem olimpijskim i światową potęgą. Dla przykładu: piłkarze ręczni grają z Danią, hokeiści staną naprzeciw Finlandii, a piłkarze powalczą z Francją. I w każdej z tych rywalizacji, nie towarzyskiej, ale o punkty, trenerzy naszych reprezentacji niech wystawią rezerwy. Efekt? Łatwy do przewidzenia. Porażki, a być może nawet klęski. Innej możliwości po prostu nie ma.

Ten wstęp jest ważny, by zrozumieć, czego dokonali siatkarze. I nie chodzi tylko o postawę podczas turnieju finałowego Ligi Narodów. Przed wyjazdem do Chicago Bartosz Kwolek zapowiadał: „Nie jedziemy tam na wycieczkę”. I faktycznie, wyjazd naszej reprezentacji nie miał nic wspólnego z wypoczynkiem ani ze zwiedzaniem. Polacy kolejny raz w trwającym sezonie udowodnili, że zaplecza, jakie ma pierwsza reprezentacja, może nam zazdrościć każdy rywal. Takich rezerw nie mają Rosjanie, Brazylijczycy czy Włosi. To jest coś nieprawdopodobnego. Sposób, w jaki nasza młodzież naciska na bardziej doświadczonych kolegów, musi budzić podziw.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 29 (718), 21 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 sierpnia

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXI tydzień zwykły
+ uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Prz 8,22-35, Ps 48, Ga 4,4-7, J 2,1-11
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -