21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Idee Prymasa

Ocena: 0
2452

– Kardynał Stefan Wyszyński nie podlegał modom, choć je rozumiał, i zawsze adekwatnie odnosił się do rzeczywistości. Jego poglądy były optymistyczne i zarazem realistyczne, był ich prekursorem i pionierem – stwierdził prof. Paweł Skibiński.

fot. Maciej Buda

Jego prelekcja ,,Samodzielność intelektualna Prymasa Tysiąclecia” odbyła się 21 marca w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia,, Civitas Christiana”, w ramach cyklu,, Prymasowskie wykłady otwarte”, pod patronatem tygodnika „Idziemy”. – W przybliżaniu nauczania społecznego Prymasa zależy nam, aby spojrzeć na jego myśli z aktualnej perspektywy i wcielać je w codziennym życiu – mówił Kamil Sulej z ,,Civitas Christiana’’.

Prof. Skibiński wśród idei kard. Wyszyńskiego jako pierwszą wymienił maryjność z oddaniem narodu polskiego w macierzyńską niewolę Maryi, dalej osiągnięcia na polu teologii pracy z zaleceniami dla poszczególnych grup zawodowych. Istotną kwestią w nauczaniu Prymasa była także sprawa narodowa i stosunek do komunizmu. – Ważne, abyśmy w życiu byli precyzyjni, realnie patrzyli na świat, wzbogacali swoją wiedzę i wyraźnie określali granice. Tego możemy się uczyć od Prymasa – podsumował prof. Skibiński.

Kolejny wykład, 23 maja o godz. 18 przy ul. Nowogrodzkiej 12/4, wygłosi ks. prof. Robert Nęcek. Opowie o prawach człowieka w nauczaniu prymasa Wyszyńskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -