25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

I Bieg Trzeźwości na Stulecie Wolności

Ocena: 0
1124

W sobotę pod hasłem "Polska będzie trzeźwa albo jej wcale nie będzie" odbył się w Oświęcimu I Bieg Trzeźwości na Stulecie Wolności. Bieg został zainicjiowany przez środowiska promujące trzeźwość oraz aktywny tryb życia.

fot. pixabay.com

Pomysłodawca biegu ks. Piotr Leśniak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości diecezji bielsko-żywieckiej, wyjaśnił, że inicjatywa ma za zadanie zwrócić uwagę na problem utraty osobistej wolności przez nadmierne picie alkoholu. – Bieg promuje życie w trzeźwości, a jednocześnie to sposób na oddanie hołdu Niepodległej. Chcemy w ten sposób mówić o tym, jak sport, zdrowy styl życia, wpływa na więzy rodzinne i towarzyskie – dodał.

Bieg zorganizowano dzięki współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu. W organizację przedsięwzięcia włączył się także Oświęcimski Klubu Biegacza „Zadyszka”.

Biegacze, w zależności od wieku i kondycji, pokonali trasę, liczącą 5 km albo 10 km. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal, a najlepsi stanęli na podium i dostali puchary. Rozdano je dla pierwszych trójek w kategorii mężczyzn i kobiet biegnących na obu dystansach, a także dla najlepszych kobiet i mężczyzn w kategorii „uczeń/ student”. 

Wśród mężczyzn na 10 km triumfował Przemysław Mendyk, przed Mateuszem Jędrusikiem i Grzegorzem Bastą. Najlepsze wśród kobiet były: Aleksandra Jachimczyk, Barbara Wojtyła, Monika Puchajda. Na 5 km wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Tomas Wójcik, Paweł Wójcik i Paweł Jarzębowicz, a w kategorii kobiet: Beata Winiarczyk-Jadach, Agata Droździk i Barbara Kusio. Organizatorzy rozlosowali również nagrody– niespodzianki wśród wszystkich uczestników biegu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -