5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gdańsk: Drugi Międzynarodowy Tydzień Małżeństw

Ocena: 0
1223

W Gdańsku zainaugurowano Tydzień Małżeństw – cykl spotkań, konferencji i warsztatów, które mają uświadomić małżonkom jak wielką wartością jest robienie czegoś wspólnie i dla siebie nawzajem.

2016-02-07 20:14 
jrst / Gdańsk (KAI), sg

To również okazja do rozmowy o kłopotach polskich małżeństw, barierach i trudnościach, jakie muszą pokonać.

Gościem gdańskiego Tygodnia Małżeństw jest Richard Kane – założyciel kampanii „Marriage Week International”, który w 1997 roku zorganizował pierwszy „Marriage week”. Na grunt polski pomysł ten przeniósł gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. 

O wielkiej roli tego wydarzenia mówi senator Antoni Szymański, zastępca przewodniczącego Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP. – Rodzina i małżeństwo to wielka wartość i musimy o nią dbać – zaznacza.

– Gdańsk może poszczycić się tym, że stopniowo wzrasta u nas liczba małżeństw – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Kowalczuk.

Warsztaty i wykłady dotyczą reguł związanych z funkcjonowaniem małżeństwa oraz narzędzi służących budowaniu trwałej i dającej satysfakcję relacji małżeńskiej. Wiele jest informacji na temat komunikacji, różnic osobowości w małżeństwie a także tego, o czym warto porozmawiać przed ślubem.

Atrakcyjna jest oferta dla małżeństw chcących ten czas spędzić aktywnie. Są warsztaty sportowe, taneczne, zumba, nordic walking, speed badminton, tango czy spacery. A także warsztaty kulinarne i hit Tygodnia: dorsz po małżeńsku.

Promocyjne bilety dla małżonków, np. po okazaniu zdjęcia ślubnego przygotował Teatr Szekspirowski. Gdański Archipelag Kultury na czas spektakli zajmie się dziećmi.

Na osoby dbające o wartości duchowe organizatorzy przygotowali możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, specjalne modlitwy w intencji małżonków, nauki i wykłady dla osób wierzących z kościołów różnych wyznań chrześcijańskich. Tydzień Małżeństwa odbywać się będzie nie tylko w Gdańsku, ale również w Gdyni, Rumii, Wejherowie, Jastarni i Pierwoszynie. Potrwa do 14 lutego.

– Polityka prorodzinna to wielkie zadanie dla obecnego rządu, a program "500+" to pierwszy od przemian ustrojowych w naszym kraju strumień pomocy rodzinom – powiedział KAI wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Więcej informacji na temat inicjatywy można znaleźć na stronie www: tydzienmalzenstwa.pl/trojmiasto

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17; Ps 119,157,160.161 i 165.166 i 168; Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter