27 maja
poniedziałek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Flagę państwową można wywieszać zawsze

Ocena: 4.5
276

Od 15 lat, czyli od uchwalenia Dnia Flagi, możemy ją wywieszać zawsze, bo w PRL 2 maja flagę państwową trzeba było zdjąć - powiedział Jan Kowalski, dyrektor biura programu "Niepodległa". 

fot. Pixabay, CC0

Dyrektor biura programu "Niepodległa" w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" przypomniał, że przy okazji decyzji o ustanowieniu Dnia Flagi zdecydowano również jakie mają być zasady dbania o flagę. Nie powinna ona np. dotykać ziemi czy wody, nie powinna być pobrudzona. Możemy ją umieszczać na masztach, które stoją obok naszych domów. Masztu za to nie powinno się umieszczać na budynkach mieszkalnych - jest to możliwe jedynie w przypadku budynków użyteczności publicznej. Flaga powinna być barwy śnieżnobiałej i karmazynowej.

Jak podkreślił dyrektor biura programu "Niepodległa" po fladze nie można pisać. "Zgodnie z obowiązującym prawem pewne symbole może umieszczać na niej wojsko - przykładem jest bandera. Nie można na niej umieszczać napisów, nawet pozdrowień dla papieża. O flagę należy dbać" - zaznacza Kowalski w rozmowie z gazetą. 

Pytany o kampanię #mojaflaga organizowaną przez biuro programu "Niepodległa", Kowalski powiedział "Rz", że kampania ma zachęcić Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do wywieszania biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi, czyli 2 maja. Ambasadorami akcji mogą być wszyscy, którzy zrobią zdjęcie, a następnie podzielą się nim z bliskimi w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa. W ramach akacji flaga zostanie wyświetlona także na największym budynku w centrum Warszawie - Warsaw Spire. Ponadto Harcerze będą rozdawali wlepki zapraszające do wywieszenia flagi i włączenia się do wspólnego świętowania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

"Świadectwo o Mnie da Duch Prawdy i wy także świadczyć będziecie."

Dziś w Kościele: poniedziałek VI tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,11-15; Ps 149,1-6a.9b; J 15,26-16,4a
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -