25 lutego
wtorek
Wiktora, Cezarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Daj się zauważyć

Ocena: 0
831

Dzisiaj nikt już nie maluje na niebiesko ścian domu, w którym jest panna na wydaniu. Ale osoby stanu wolnego to już jedna piąta dorosłego społeczeństwa.

fot. arch. Do tańca i do Różańca

W każdym z tych ludzi tkwi potencjał i dużo energii, którą są gotowi dzielić się z innymi. Gdzie znajdą przestrzeń, w której będą mogli je wykorzystać?

– Znalazłam namiar przez wyszukiwarkę w internecie i przyszłam w ciemno – opowiada Kasia, która od pięciu miesięcy należy do Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego Grupa 33. – Mam wielu znajomych i kontakt z różnymi światopoglądowo osobami. A jednak postanowiłam znaleźć grupę ludzi, gdzie będę „wśród swoich”, w której mogłabym umocnić wiarę i odpocząć. Chrześcijanin potrzebuje wsparcia we własnym życiu duchowym. Potrzebuje porozmawiać z ludźmi, którzy wewnętrznie biegną z tą samą prędkością.

Grupa 33 to duszpasterstwo, które od 1994 r. prowadzi ks. Tadeusz Czakański. Spotkania odbywają się w różnych miastach: Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu. – Istnieją duszpasterstwa dzieci, młodzieży, seniorów, chorych, studentów, małżeństw, nawet rozwiedzionych, a 25 lat temu nie było ani jednego duszpasterstwa osób stanu wolnego, więc powstało. Ufam, że z inspiracji Ducha Świętego – podkreśla ks. Czakański. Na przełomie 2010 i 2011 r. grupa zaczęła spotykać się także w Warszawie u redemptorystów przy ul. Karolkowej, Później przeniosła się do pallotynów przy ul. Skaryszewskiej. Obecnie spotkania odbywają się przy katedrze św. Floriana na Pradze.

– Osoba stanu wolnego może mieć czasem poczucie, że jej talenty nie są światu potrzebne, bo nie przekazuje ich dzieciom, nie wykorzystuje do budowania rodziny. W duszpasterstwie widzę, jak bardzo Bóg każdego z nas obdarował z miłości i dla miłości. Można tymi darami się dzielić, są potrzebne. Można nimi napromieniować codzienne okoliczności – przekonuje Kasia. – Duszpasterstwo to dla mnie możliwość umocnienia się nawzajem i wspólna droga do Boga. Taka „bomba witaminowa”.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 07 (747), 16 lutego 2020 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 lutego 2020 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy
Dziś w Kościele: poniedziałek, VII tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Marka Marconi, zakonnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 3,13-18; Ps 19,8-10.15; Mk 9,14-29
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

+ Wielkopostne Kościoły StacyjneNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -