27 maja
środa
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Akcja Katolicka o wyborach w Polsce: wybieramy i wymagamy

Ocena: 0
672

Trzeba kolejny raz powiedzieć "nie" kolejnej targowicy i seksualizacji naszych dzieci; powiedzieć "nie" prawu, które przestaje być prawem; odrzucić zło i szatańskie podszepty - czytamy w komunikacie Akcji Katolickiej w Polsce.

fot. episkopat.pl

"W dzisiejszej wrzawie i próbie osłabienia wiary i pozycji Kościoła w naszej ojczyźnie, jako ludzie Akcji Katolickiej podejmujemy kolejne ważne zadanie. Idziemy do urn wyborczych i wybieramy. Wybieramy, ale też wymagamy. Zwracamy się też do wszystkich wiernych świeckich, Braci i Sióstr w Chrystusie, myślimy dziś: Bóg, honor i nasza Ojczyzna" - podkreśliła prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak w przekazanym PAP w niedzielę komunikacie.

"Nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa…", jako ludzie wiary doskonale znamy te i inne przykazania. Przez pryzmat nich także powinniśmy spojrzeć na tego, którego obdarzymy swoim zaufaniem. Czy ten człowiek chce pełnić służbę innym czy bardziej "mieć" dla siebie? Rozejrzyjmy się dookoła i zadajmy sobie pytanie. Co możemy stracić, za cenę przyjęcia pogańskiego stylu życia? Pogaństwo to nie nowoczesność. Wartości szumnie dziś nazywane europejskimi, w przeważającej części nic dzisiaj nie mają wspólnego z wartościami Bożymi. 

Według komunikatu majowy czas wyborów do Parlamentu Europejskiego pokazał, że czujemy się i potrafimy być współodpowiedzialni za czas, w którym przyszło nam żyć.

"Trzeba dać świadectwo Prawdzie i nie pozwolić na podcinanie korzeni narodowych. Konieczny jest wyraźny sprzeciw. Niezmiennie potrzeba naszej aktywności do przeobrażania rzeczywistości społecznej mocą wiary. Na służbie rodziny musi być cały dorobek narodu – jego język, dzieje, obyczaj i tradycje – wskazywał Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński, który niebawem dołączy do grona błogosławionych" - głosi komunikat Akcji Katolickiej.

Jak przypomniano, św. Jan Paweł II nauczał, że prawo do życia "nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka". "Dlatego też wybieramy, ale wymagać będziemy" - czytamy.

Podkreślono, że zbliżający się dzień 13 października staje się podwójnie ważny:

Tego dnia włączamy się w przybliżanie nauczania św. Jana Pawła II - Wielkiego Papieża Polaka, w przypadający XIX Dzień Papieski z hasłem "Wstańcie, chodźmy"+, ale też wierni swojemu apostolskiemu powołaniu i świadomi swojej godności i odpowiedzialności za losy narodu, wybieramy Prawdę. Bracia i Siostry wstańcie, chodźmy!

- zaapelowała Akcja Katolicka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Środa, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wspomnienie św. Pawła VI, papieża
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 20,28-38; Ps 68,29-30.33-36; J 17,11b-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter