4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan apeluje w ONZ o zniesienie lub przynajmniej moratorium na stosowanie kary śmierci

Ocena: 4.4
395

Stolica Apostolska jest niezłomnym orędownikiem zniesienia kary śmierci – powiedział na forum Trzecim Komitetem Zgromadzenia Ogólnego ONZ, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych . Arcybiskup Gabriele Caccia wygłosił oświadczenie w ramach dyskusji o moratorium na stosowanie kary śmierci.

fot. arch.www.idziemy.pl

W swoim wystąpieniu abp Caccia stwierdził, że stanowisko Stolicy Apostolskiej jest zakorzenione w obronie nienaruszalnej godności osoby ludzkiej i roli prawowitej władzy w obronie dobra wspólnego społeczeństwa. Podkreślił, że przestępca, niezależnie od tego, jak haniebną zbrodnię popełnił, nigdy nie traci godności osoby ludzkiej. Wskazał, że biorąc pod uwagę ulepszenia w różnych systemach karnych istnieją wystarczające środki, by chronić porządek publiczny i bezpieczeństwo osób bez uciekania się do kary śmierci. Zauważył, że stosowanie kary śmierci eliminuje drogi zadośćuczynienia w przypadkach pomyłek wymiaru sprawiedliwości.

„Stolica Apostolska uważa, że ochrona prawa do życia, na wszystkich jego etapach, jest niezbędna do odpowiedzialnego rządzenia i wzywa wszystkie państwa do przyjęcia konsekwentnego stanowiska w odniesieniu do prymatu i ochrony życia ludzkiego oraz poszanowania godności osoby ludzkiej, bez względu na popełnione przez nią przestępstwo. Odwaga w tym zakresie, w tym przyjęcie przynajmniej moratorium na stosowanie kary śmierci jako konkretnego kroku w kierunku jej powszechnego zniesienia, pozwoli nam skupić się na zwiększeniu wysiłków na rzecz ochrony każdego ludzkiego istnienia” – stwierdził stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lutego stycznia

Niedziela, V tydzień zwykły
«Wy jesteście solą ziemi.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 5, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Dynamizm chrześcijan

+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.1

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter