15 września
niedziela
Albina, Nikodema, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Twarde realia

Ocena: 0
550

Huragan „Dorian” zagraża Florydzie i prezydent Trump – jak powiedział naszemu prezydentowi – przygotowuje się do osobistego nadzoru nad obroną tego amerykańskiego stanu przed, jak to sam określił, tym „absolutnym monstrum”. Dlatego zamiast niego do Polski na obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej przyleciał wiceprezydent Mike Pence.

fot. PAP / Eliza Radzikowska-Białobrzewska

Kiedy Donald Trump ogłaszał swoją decyzję, prędkość huraganu dochodziła do 140-165 km/h, co brzmi groźnie, tyle że fakt ten kwalifikował „Doriana” jako huragan kategorii zaledwie drugiej. Najwyższa kategoria w skali Saffira-Simpsona to kategoria piąta – prędkość wiatru powyżej 250 km/h. Ostatecznie okazało się, że „Dorian” osiągnął tę najwyższą kategorię, ale do wybrzeży USA dotarł dopiero z poniedziału na wtorek. Czy zatem mieliśmy do czynienia z przypadkiem „choroby dyplomatycznej” prezydenta USA?


 

Dobre rady

Dziesięć dni temu na łamach dziennika „Washington Post” ukazał się artykuł pod znamiennym tytułem, „Kolejna podróż, którą prezydent Trump winien odwołać” – chodziło właśnie o wizytę w Polsce. Dziennik ten jest często krytykowany przez Donalda Trumpa, ale w tym wszystkim znamienne jest to, że „Washington Post” ma bardzo bliskie powiązania z proizraelskim lobby. Warto także wspomnieć, że współautorem tego artykułu był Dalibor Rohac, ekspert z American Enterprise Institute (AEI), który reprezentuje interesy wielkiego biznesu.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 36 (725), 8 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 23 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest profesorem ekonomii w Hollins University w stanie Wirginia, USA

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 IXNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -