25 sierpnia
niedziela
Luizy, Ludwika, Józefa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zaapelował o modlitwę w intencji pokoju w Korei

Ocena: 0
1803

Po wygłoszeniu katechezy głównej Franciszek nawiązał do rozpoczynających się pojutrze rozmów między dwoma państwami koreańskimi, apelując o modlitwę w intencji ich pomyślnego przebiegu.

fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

W najbliższy piątek, 27 kwietnia, w Panmundżom odbędzie się szczyt międzykoreański, w którym wezmą udział przywódcy dwóch Korei, Pan Moon Jae-in i Pan Kim Dzong Un. Spotkanie to będzie sprzyjającą okazją do podjęcia transparentnego dialogu i konkretnej drogi pojednania oraz odnowionego bractwa, aby zagwarantować pokój na Półwyspie Koreańskim i na całym świecie.

Żarliwie pragnący pokoju naród koreański zapewniam o mojej osobistej modlitwie i bliskości całego Kościoła. Stolica Apostolska towarzyszy, wspiera i zachęca do wszelkich inicjatyw użytecznych i szczerych na rzecz budowania lepszej przyszłości, w duchu spotkania i przyjaźni między narodami. Tym, którzy mają bezpośrednią odpowiedzialność polityczną, proszę o odwagę nadziei, stając się budowniczymi pokoju. Jednocześnie zachęcam ich do ufnego kontynuowania z ufnością podjętej drogi dla dobra wszystkich. A ponieważ Bóg jest Ojcem wszystkich i jest Ojcem pokoju zachęcam do odmówienia „Ojcze nasz”, do Ojca wszystkich w intencji narodu koreańskiego, zarówno za tych, którzy mieszkają na południu jak i na północy. „Ojcze nasz…”

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 sierpnia

"Są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi."

Dziś w Kościele: niedziela XXI tygodnia zwykłego 
+ Wspomnienie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Iz 66,18–21, Ps 117, Hbr 12,5–7.11–13, Łk 13, 22–30
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -