16 września
poniedziałek
Edyty, Korneliusza, Cypriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kidawa-Błońska na prezydenta Warszawy?

Ocena: 0
376

Jeżeli się potwierdzi, że mam największe szanse, nie będę się uchylała – tak Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) odpowiedziała na pytanie, czy w wyborach samorządowych będzie kandydować na prezydenta Warszawy. Jak podkreśliła, jest zainteresowana tym, by PO wygrała wybory w stolicy.

fot. pixabay.com

– Jeżeli się potwierdzi, że mam największe szanse, nie będę uchylała się od tego – powiedziała Kidawa-Błońska w radiu RMF FM.

Podkreśliła, że jest zainteresowana tym, żeby Platforma wygrała wybory w Warszawie. – I powiem tak, to, co mówią zresztą  moi koledzy: mamy na szczęście dobrą grupę polityków, którzy mogą tę zaszczytną funkcję pełnić, wystartować w wyborach i mają potencjał, żeby te wybory wygrać – dodała Kidawa-Błońska.

Dopytywana, czy sama też znajduje się w tej grupie, Kidawa-Błońska potwierdziła. – Ja jestem też w tej grupie, ale wybierzemy kandydata, który będzie miał największe szanse, jak będziemy wiedzieli, kiedy są wybory, poznamy to nazwisko – powiedziała.

Na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które według niego mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską, Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego. W lipcu ugrupowanie chce zaprezentować kandydatów na prezydentów 50 największych miast.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział w Telewizji Republika, że PiS bierze pod uwagę dwóch kandydatów na prezydenta Warszawy, posłów PiS: Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego. – Ale też myślimy o innych kandydatach. Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda; takich, którzy na początku nie będą mieli wielkich szans, ale jednak będą wygrywać i będą wygrywać również w innych dużych miastach – powiedział Karczewski.

Obecna, urzędująca już trzecią kadencję, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz już kilka miesięcy temu zadeklarowała, że nie zamierza więcej kandydować.

Wybory samorządowe odbędą się w 2018 r.  (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 września

"... nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. Lecz powiedz słowo, a mój sługa odzyska zdrowie"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 2,1-8; Ps 28 (27),2.7.8-9, Łk 7,1-10
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -