7 czerwca
niedziela
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kandydat na prezydenta Warszawy szykuje kartę LGBT+. "Tęcza powróci"

Ocena: 0
1780

Jeżeli zostaną prezydentem Warszawy instalacja „tęcza” wróci na plac Zbawiciela - zapowiedział Jan Śpiewak, kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy. Jak dodał, jego komitet proponuje program wsparcia dla osób LGBT. Będzie kosztował 500 tys. zł.

fot. Lukas Plewnia, flickr, CC-BY-SA

Komitet wyborczy Wygra Warszawa zaprezentował w środę projekt „Warszawskiej Karty LGBT+”, który został opracowany we współpracy z organizacjami zajmującymi się działaniem na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych m.in. stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Kampanii Przeciw Homofobii i fundacji Trans-fuzja.

Jan Śpiewak podczas konferencji prasowej na placu Zbawiciela powiedział, że „jeśli zdobędziemy władzę w Warszawie, jeśli będziemy mieć realny wpływ na rządy w Warszawie, społeczność LGBT będzie miała od nas wsparcie na każdym poziomie”. „Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy »tęcza« wróci na plac Zbawiciela” – podkreślił. 

Kandydatka na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz podkreśliła, że na „Warszawską Kartę LGBT+” składa się m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ponadto, jak mówiła Piechna-Więckiewicz, miasto powinno udzielać patronatu Paradzie Równości i wywieszać tęczowe flagi, które są symbolem środowisk LGBT. Komitet Wygra Warszawa domaga się również wprowadzenie stanowiska pełnomocnika prezydent ds. osób LGBT, który dysponowałby „rzeczywistym budżetem” - dodała. Zdaniem Wygra Warszawa, koszt tego programu to ok. 500 tys. zł. 

Oktawiusz Chrzanowski (Miłość Nie Wyklucza) podkreślał, że „społeczność LGBT jest częścią każdego samorządu i częścią każdej społeczności lokalnej”. Według jego szacunków, takich osób jest w Warszawie ok. 200 tys.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 7 czerwca

Niedziela, X Tydzień zwykły, Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ czytania liturgiczne (rok A, II): Wj 34,4b-6.8-9; Dn 3,52-56; 2 Kor 13,11-13; J 3,16-18
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter