25 maja
sobota
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Głosujemy na rodzinę

Ocena: 0
671

Oficjalny spot Parlamentu Europejskiego zachęcający do głosowania w eurowyborach 26 maja przedstawia poród: oto Europa rodzi się na nowo z każdym nowo narodzonym dzieckiem. Czy rzeczywiście, skoro tyle w niej praw aborcyjnych, LGBT i innych przeciwko rodzinie?

fot. Marta Kowalska

Dlatego Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich FAFCE – organizacja pozarządowa współpracująca z Radą Europy we wszystkich krajach członkowskich – zbiera podpisy kandydatów w wyborach do europarlamentu pod manifestem „Głosuj na rodzinę”. Od 15 maja polscy wyborcy mogą sprawdzić nazwiska „prorodzinnych” kandydatów na stronie http://voteforfamily2019.eu. Gorąco do tego zachęcamy. To ważne, ponieważ głosując na nich, rodziny zyskają reprezentantów swoich interesów w Unii. Ci zaś nie nie pozwalą szerzyć się legislacji umniejszającej społeczną i wychowawczą rolę rodziny. FAFCE zapowiada, że po wyborach podpisani pod manifestem – już – posłowie będą pytani o plany realizacji jego postulatów (patrz: ramka).

– Nasza kampania formułuje konkretny katalog zagadnień. Ułatwi to naszą przyszłą pracę: grupa posłów, która podpisze „Manifest”, będzie grupą, z którą będziemy pracować w przyszłym Parlamencie Europejskim – powiedział przewodniczący FAFCE Antoine Renard, przedstawiający je na początku marca w Warszawie podczas konferencji „Głos rodzin w instytucjach europejskich. Stowarzyszenia rodzinne wobec wyborów do Parlamentu Europejskiego”.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 20 (709), 19 maja 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 2 czerwca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 maja

"Nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."

Dziś w Kościele: sobota V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie (do wyboru):
        - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła
        - św. Grzegorza VII, papieża
        - św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 16,1-10; Ps 100 (99),2-3.4-5; J 15,18-21.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -