9 czerwca
piątek
Pelagii, Dominika, Efrema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

CBOS: 40 proc. Polaków popiera rząd, 49 proc. jest zadowolonych z premiera Morawieckiego

Ocena: 0
1201

W marcu poparcie dla rządu wyraża 40 proc. badanych, o 5 pkt. proc. więcej niż w lutym; 25 proc. określa siebie jako przeciwników obecnego gabinetu, to spadek o 4 pkt. proc. Zadowolonych, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki jest 49 proc., 33 proc. ma przeciwne zdanie - wynika z sondażu CBOS.

Fot. Kancelaria Premiera / Domena publiczna / Link

W marcowym badaniu CBOS 40 proc. ankietowanych określiło siebie jako zwolenników obecnego rządu; to wzrost o 5 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego sondażu z lutego. Jako przeciwników rządu zdefiniowało się 25 proc. badanych, co oznacza spadek o 4 pkt. proc. Obojętność zadeklarowało 29 proc. ankietowanych (spadek o 2 pkt. proc.).

Zadowolenie z faktu, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki wyraziło w marcu 49 proc. pytanych przez CBOS Polaków, to wzrost o 3 pkt. proc. Przeciwnie zdanie o Morawieckim wyraziło 33 proc. ankietowanych, czyli o 2 pkt. proc. mniej niż w lutym. 18 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć, czy są zadowoleni, że Morawiecki jest prezesem Rady Ministrów.

Dobrze wyniki działalności rządu Morawieckiego od czasu objęcia przez niego władzy ocenia 55 proc. badanych (wzrost o 5 pkt. proc.). Złą recenzję wystawiło rządowi 30 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.). Zdania w tej sprawie nie miało 15 proc. badanych (spadek o 2 pkt. proc.).

CBOS zapytał również Polaków, czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej. "Tak" odpowiedziało 52 proc. ankietowanych (wzrost o 6 pkt. proc.), a "nie" - 37 proc. badanych (o 4 pkt. proc. mniej niż w lutym). Odpowiedzi na pytanie nie było w stanie udzielić 11 proc. pytanych (spadek o 2 pkt. proc.).

W komentarzu CBOS zauważył, że w pierwszej połowie marca, czyli dwa tygodnie po konwencji PiS, na której ogłoszona została tzw. "nowa piątka" PiS – w porównaniu z trzema poprzednimi miesiącami znacząco poprawił się stosunek Polaków do urzędującego gabinetu. Jak zaznaczono, w trakcie realizacji badania odbyła się konwencja regionalna PiS w Jasionce.

Tzw. nowa piątka PiS przewiduje wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 7–14 marca 2019 roku na liczącej 1046 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 czerwca

Piątek - IX Tydzień zwykły
Pan dźwiga poniżonych.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter