29 marca
środa
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 5 lutego - "Jak rozmawiać z nastolatkami?"

Ocena: 4.7
274

Tygodnik „Idziemy” na 5 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak rozmawiać z nastolatkiem? Żyją w wirtualnym świecie, a lęk i depresja doprowadzają młodych ludzi do prób samobójczych. To dorośli odpowiadają za świat stworzony nastolatkom – mówią pedagodzy. Jak rodzice mogą odzyskać własne dzieci? – zastanawia się Irena Świerdzewska.


Głód relacji Jakie postawy i zwyczaje sprzyjają budowaniu relacji? – z Magdaleną Jagiełło, psychologiem i psychoterapeutką, rozmawia Patryk Lubryczyński.


Z religią bez zmian – Jakie są skutki rezygnacji z lekcji religii? – z dr Anetą Rayzacher-Majewską, konsultorem Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wykładowcą i katechetką, rozmawia Monika Odrobińska.


Santos czyli Święci i piłka – W świecie futbolu przedstawiać go nie trzeba. W rodzimej Portugalii w ostatnich latach również – poza działalnością sportową należał do najbardziej rozpoznawanych twarzy Kościoła – pisze Marcin Zatyka. 


Dlaczego nie chcą dzieci? – Większość Polek nie ma planów prokreacyjnych – wynika z badań CBOS. Z czego wynika spadek otwartości na potomstwo? – zastanawia się Monika Odrobińska. 


Białoruś jak wielkie więzienie – Andrzejowi Poczobutowi grozi dwanaście lat więzienia. Oskarżenie jest absurdalne. Ale taka jest dziś łukaszenkowska Białoruś: nieopatrzny komentarz w mediach społecznościowych może skończyć się aresztem, a w kraju tym jest około tysiąca pięciuset więźniów politycznych – pisze Piotr Kościński.

Bohater spod Monte Cassino – Na wieczną wartę 27 stycznia br. odszedł prof. dr hab. Wojciech Narębski – jeden z ostatnich żołnierzy 2 Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa, zdobywców Monte Cassino. Jego sylwetkę przypomina ks. Henryk Zieliński. 
 

Sprawa dla inkwizycji – Obraz św. Jana Pawła II, który wyłania się z analizy dokumentów watykańskich i innych źródeł dotyczących przestępstw popełnianych przez duchownych wobec nieletnich nie ma nic wspólnego z wyobrażeniem „staruszka od kremówek”. W sprawie pedofilii był bezwzględny, działał nie tylko ramach obowiązujących przepisów, ale wręcz decydował się na dostosowanie prawa do wyzwań i potrzeb – zauważa ks. Henryk Zieliński
 

Promieniuj duchem – Rodziny egoistycznie skupione wyłącznie na dobru swoich członków, nie są tak szczęśliwe – zauważa w swoim felietonie Anna Wardak. 

Sankcje, oczekiwania a rzeczywistość  – Najazd Rosji na Ukrainę spowodował ostre reakcje ze strony Zachodu, Europa i USA nałożyły na napastnika sankcje gospodarcze, które – jak można przeczytać na stronie internetowej UE – mają bezprecedensowy zasięg – podsumowuje prof. Kazimierz Dadak.
 

Winnica w Nowym Przymierzu Starotestamentowy obraz Izraela jako Bożej winnicy został podjęty w nauczaniu Jezusa i w pismach Nowego Testamentu – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Cymbały i niewrażliwi Pamiętajmy że prawdziwa miłość, a zarazem miłosierdzie nie domaga się ani rozgłosu ani pochwały. Jest ciche, ciągłe i skuteczne. Konkretne. A już na pewno nie domaga się rozliczania z zaangażowania i wielkości daru – pisze Krzysztof Ziemiec. 
 

Rozdroża Bratanków – Można odnieść wrażenie, że Ukraina jest dla Węgrów większym problemem niż Rosja – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 29 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika. 


 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Środa, V tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym
zatrzymują słowo Boże.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter