29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 24 kwietnia - "Miłosierdzie w praktyce"

Ocena: 5
539

Tygodnik Idziemy na 24 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Celebrujemy dobro – Czy potrzeba mówić o dobru czy ono obroni się samo? –  z br. Cordianem Szwarcem, franciszkaninem, zastępcą dyrektora Caritas Polska, rozmawia Barbara Wiśniowska.

Miłosierdzia pośród cierpienia  –  Jak odnajdywać miłosierdzie Boże podczas wojny, kiedy widzimy bestialstwo Rosjan wobec Ukraińców? -  o. Józefa Augustyna SJ pyta Radosław Molenda.

Miłosierdzie w praktyce  –  Niewielka parafia św. Małgorzaty w podwarszawskich Łomiankach imponuje skalą i organizacją pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Jak to robi? – opisuje Irena Świerdzewska.

Jesteśmy potęgą– Dzisiaj potwierdzamy, że jesteśmy potęgą miłosierdzia. Dowodem na to są ponad dwa miliony życzliwie przyjętych uchodźców z Ukrainy – pisze Henryk Zieliński.

Na froncie pomocy  –  Noc i dzień stali na dworcach. Niektórzy wzięli urlopy, ale wszyscy poświęcali tyle czasu, ile mogli. Wolontariusze od wielu tygodni pracują na pierwszej linii pomocy uchodźcom z Ukrainy. Czemu pomagają? –  pisze Marta Dybińska.

??????? ???????! –  Chrześcijanie Kościołów wschodnich obchodzą tegoroczną Wielkanoc 24 kwietnia. Jak wygląda świętowanie w ich rodzinach? –  z abp. Eugeniuszem Popowiczem, metropolitą przemysko-warszawskim Kościoła greckokatolickiego w Polsce, rozmawia Irena Świerdzewska.

Czas zakręcić rosyjski kurek  –  W czasie toczącej się wojny agresor wciąż zarabia miliardy na sprzedaży gazu, węgla czy ropy. Czy Polska jest w stanie szybko odciąć się od paliw kopalnych z Rosji? – odpowiada Piotr Kościński.

Ważna każda kropla  – Susza – jak nowotwór – ujawnia się dopiero, gdy jej efekty są nieodwracalne. Występujące niemal rokrocznie huśtawki suszowo-powodziowe są sygnałem ostrzegawczym. Czy w tym roku uda się jej uniknąć? –  pisze Monika Odrobińska.

Gotowi na wszystko  – Trudne czasy stawiają pytania o możliwość przetrwania. Dlatego warto przyjrzeć się rosnącej popularności preppingu. Kim są preppersi? – próbuje odpowiedzieć Patryk Lubryczyński.

Jak namalować Miłosierdzie? – „Namalować katolicyzm na nowo” stanowi próbę tłumaczenia treści wiary na język współczesnej sztuki. Zdaniem dr. Dariusza Karłowicza „wcielenie” Ewangelii we współczesną kulturę jest sprawą priorytetową. Projekt opisuje Barbara Stefańska.

Nie tylko Dachau – Przeprowadzona przez Niemcy w latach 1939-1945 „Intelligenzaktion” miała na celu likwidację w pierwszej kolejności polskiej inteligencji, wśród której silną grupę stanowili polscy duchowni. Opisuje ją Anna Jagodzińska.     

Podmuch śmierci – Wojna wisiała w powietrzu, więc jeszcze przed jej wybuchem duchowieństwo Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Jezusowego w Worzelu koło Kijowa podjęło decyzję o ewakuacji do innego z trzech pozostałych seminariów rzymskokatolickich na Ukrainie. O tym jak straszne zniszczenia zostano po powrocie pisze Monika Odrobińska.

Do śmierci czy „do czasu”? – Jak wytrwać w małżeństwie pisze Anna Wardak.

Rodzaje miłości – Tylko miłością-caritas można kochać tych, którzy nas denerwują, mało obchodzą, a nawet krzywdzą – zauważa Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 17 kwietnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter