3 grudnia
sobota
Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 18 września - "Czemu służą media?"

Ocena: 5
284

Tygodnik Idziemy na 18 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czemu służą media? – o zadaniach stojących przed mediami katolickimi z o. Michałem Leganem OSPPE, kierownikiem Redakcji Audycji Katolickich TVP, rozmawia Monika Odrobińska.

W sidłach manipulacji – Budowanie fałszywej wspólnoty, przypisywanie sprawom i osobom nieprawdziwych wartości, żonglowanie emocjami – podstępne chwyty stosowane w komunikacji międzyludzkiej opisuje ks. Łukasz Piotrowski.

Media w czasach Antychrysta? – Treści i tytuły w internecie są formułowane i dobierane tak, aby jak najmocniej przykuć odbiorcy. Seks i sensacja nadają się do tego najbardziej. Odbiorcy zaś są już zmęczeni ciągłym epatowaniem ich zdradami, pandemią i wojną. Do rozsądnego korzystania z mediów zachęca ks. Henryk Zieliński. 

Rok z Błogosławionym – Minął pierwszy rok od beatyfikacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Jak w miejscu, gdzie znajduje się jego grób, rozwija się kult Prymasa Tysiąclecia, z  ks. Bogdanem Bartołdem, proboszczem archikatedry warszawskiej św. Jana Chrzciciela, rozmawia Radosław Molenda.

U Ojca Pio – San Giovanni Rotondo odwiedzają rocznie miliony pielgrzymów, by bliżej poznać fenomen świętości o. Pio, uważanego za jednego z największych mistyków Kościoła katolickiego. Dlaczego warto zobaczyć to miejsce, pisze Irena Świerdzewska. 

Wesele (wolne od) dzieci – Dziewczynki w stroju księżniczek, chłopcy ubrani w garniturki, kilkulatki niosące młodej parze do ołtarza obrączki, zdjęcia wielopokoleniowej rodziny... Czy takie obrazki będą wkrótce coraz rzadziej spotykane? Wesela bez dzieci zdobywają coraz więcej zwolenników. Dlaczego? – zastanawia się Nina Baumann.

Monarchini, która łączyła – 96-letnia królowa Elżbieta II zasiadała na tronie Wielkiej Brytanii 70 lat. Przeżyła 16 premierów i 7 papieży. Z czego zapamięta ją historia pisze Piotr Kościński. 

Budowanie narodowej potęgi – Wykorzystywanie zwycięstw do końca, dalekowzroczność elit, dogłębna analiza zysków i strat – to czynniki sprzyjające tworzeniu silnego państwa, jak pokazuje historia USA – analizuje Kazimierz Dadak.

Czerpię siłę z wiary – Jak w świecie mediów, blichtru i pokusy łatwej sławy nie zagubić chrześcijańskich wartości? – z Martą Piasecką, dziennikarką  TVP Info i Programu 3 Polskiego Radia, rozmawia Maria Osińska.

Uczta sybiraków – 17 września obchodzony jest jako Światowy Dzień Sybiraka. Zesłania Polaków na Syberię kojarzą się słusznie z nieludzkimi warunkami życia, katorżniczą pracą i radzieckimi łagrami. O losach Sybiraków pisze Ignacy Masny. 

Parafia błogosławionej teściowej – W Grodnie na Białorusi powstaje pierwszy kościół pw. bł. Marianny Biernackiej. Okoliczności jego budowy opisuje Aleksandra Plichta. 

Symbol stałości – Ludzie, którzy podziwiają Brytyjczyków za ich szacunek dla własnego dziedzictwa, nasze skarby często lekkomyślnie niszczą – zauważa Jacek Karnowski.
 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 11 września i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 grudnia

Sobota, I tydzień Adwentu - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 9,35-10,1.5a-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter