10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 12 czerwca - "Prawdziwie obecny"

Ocena: 0
310

Tygodnik Idziemy na 12 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Chrystus w najświętszym sakramencie – Kiedy, podczas sprawowania Eucharystii, Chrystus zaczyna być obecny pod postacią chleba i wina? – z ks. prof. dr. hab. Markiem Tatarem, teologiem duchowości, rozmawia Irena Świerdzewska.

Prawdziwie obecny – Z okazji zbliżającej się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zapytaliśmy osoby znane i wierzące, czym jest dla nich adoracja Jezusa Eucharystycznego. Odpowiedzi udzielili m.in. poeta Ernest Bryll i aktor Radosław Pazura.

Żonaci duchowni – W kościele Katolickim w Polsce rośnie liczba żonatych mężczyzn, którzy dołączają do stanu duchownego. Czy lekarstwem na spadek powołań kapłańskich będzie diakonat stały? – zastanawia się Irena Świerdzewska.

Co warto wiedzieć o KPO? – rozmowa z ekonomistą Andrzejem Sadowskim – Czy pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy są konieczne do rozwoju naszego kraju? – z ekonomistą, prezydentem Centrum im. Adama Smitha, Andrzejem Sadowskim, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Kościół traci młodzież – Polacy w coraz mniejszym stopniu są narodem ludzi wierzących. Dlaczego młodzi odchodzą z Kościoła – analizuje Piotr Kościński.

Od Maryi do Hostii – W swoich rozważaniach, podczas pamiętnej pielgrzymki do Zakopanego, Ojciec Święty szczególnie podkreślał jednak związek między Bożym Macierzyństwem Maryi i Eucharystią. Zwracał uwagę, że ofiara Jezusa Chrystusa na krzyżu oraz obecność Jego Ciała i Krwi w Eucharystii stała się możliwa, ponieważ Syn Boży przyjął ciało właśnie z Maryi Dziewicy – przypomina Henryk Zieliński.

Klasa próżniacza – Dobrobyt, w którym żyjemy, zmienił naszą młodzież w klasę próżniaczą zauważa Anna Wardak.

Z szerszej perspektywy – Czy na emeryturze, zmienia się sposób widzenia świata? Z abp. Józefem Michalikiem, emerytowanym metropolitą przemyskim i byłym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, rozmawia ks. Henryk Zieliński.

Jubileusz muzeum – Muzeum Narodowe w Warszawie obchodzi 160-lecie istnienia. Jego historii i zbiorom przygląda się Agnieszka Wyszomirska.

Trynitarna tożsamość chrześcijaństwa – Wiara w Trójcę Święta konstytuuje naszą wiarę, pozostaje jej fundamentalnym rysem i wyróżnia nas spośród innych religii – pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Pod Wielką Krokwią – Historyczną pielgrzymką św. Jana Pawła do Zakopanego wspomina Wojciech Świątkiewicz.

Kaplica pokoju – Teraz, gdy za wschodnią granicą trwa wojna wiemy, że Bóg dał nam kaplicę adoracji, by rozbudzić ducha modlitwy o pokój – opowiada o. Mariusz Książek OFMConv, proboszcz niepokalanowskiego sanktuarium, Monice Odrobińskiej.

Niech zstąpi Duch Twój – Czasy, w których przyszło nam teraz żyć są dla ludzi myślących i wrażliwych niezwykle trudne – zauważa w swoim felietonie Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 5 czerwca i wczesnejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter