23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 30 maja

Ocena: 5
1219

Tygodnik Idziemy na 30 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jeszcze wiara nie zginęła! – Jak zmieniały się formy kultu Eucharystii w ciągu wieków i jak oceniać to, co dzieje się współcześnie? – pisze we wstępniaku redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński.

Komunia na rękę – Jak udzielanie Komunii Świętej na rękę ma się do wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii? I jak to wyglądało w praktyce Kościoła? – tłumaczy o Jacek Salij OP.

Sens adoracji – Jak najlepiej przeżywać czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem? – odpowiada bp. Adam Bałabuch w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

W skrócie o Eucharystii – Podstawowe prawdy wiary dotyczące obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.

Pogrzeb Prymasa Tysiąclecia – Smutną i zarazem podniosłą uroczystość sprzed 40 lat – przypomina Wojciech Świątkiewicz.

Silny wiarą – Skąd Prymas Tysiąclecia czerpał siły aby nie ulec komunistycznej tyranii i uratować przed nią Kościół? – wskazuje Krzysztof Ziemiec.

Co z katolicką Hiszpanią? – Archidiecezja barcelońska planuje likwidację 160 z 208 parafii oraz zamknięcie 10 kościołów – o trudnej sytuacji w tym kraju pisze Anna Meetschen.

Świeże spojrzenie – Nowe wytyczne dotyczące Światowych Dni Młodzieży – komentuje dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Mariusz Wilk w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Mistyk ukryty – Sylwetkę sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, blisko związanego z o Maksymilianem Kolbe – przybliża Patryk Lubryczyński.

Blisko wojny na Bliskim Wschodzie – Przyczyny i skutki ostatniego konfliktu Palestyńczyków z Izraelem – ukazuje Piotr Kościński.

Koniec żartów – Żyjemy w czasach, w których potrzeba nadzwyczajnych rozwiązań aby zadbać o nasze bezpieczeństwo – alarmuje Jacek Karnowski.

Pokolenie indywidualistów? – Współczesne pokolenie młodzieży stresuje się by być przez innych zaakceptowanym. A jest się zaakceptowanym, kiedy nosi się te same buty, słucha tej samej muzyki i emocjonuje na widok tych samych celebrytów, co wszyscy. Na czym polega zdrowy indywidualizm? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Z życia parafii w USA – Jak funkcjonują parafie w Ameryce, czego moglibyśmy się od nich nauczyć i co to znaczy, że tylko w ubiegłym roku aż sześć tamtejszych diecezji ogłosiło niewypłacalność? – opisuje prof. Kazimierz Dadak.

Serce przy sercu – Znaczenie kultu Najczystszego serca Maryi – tłumaczy o Robert Więcek SJ.

Szkoła naprawdę europejska – Awanturę wokół projektu nauczania w Polskich szkołach pełnej historii Unii Europejskiej – komentuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 23 maja

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 maja

Wtorek, VI Tydzień Wielkanocny - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 16,5-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter