20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 23 maja

Ocena: 5
1415

Tygodnik Idziemy na 23 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Właściwa perspektywa – Każdy święty jest skarbem dla Kościoła. Ale bez Prymasa Tysiąclecia nie sposób nawet sobie wyobrazić Kościoła w Polsce, dzisiejszej Polski i zjednoczonej Europy – twierdzi ks. Henryk Zieliński.

Prymas Wyszyński i matka Czacka – Miejsca i wydarzenia, które połączyły szczególną więzią Prymasa Tysiąclecia z matką Elżbietą Czacką – opisuje Irena Świerdzewska.

Prymas i Dzieło Lasek – O środowisku społecznym, które powstawało wokół podwarszawskich Lasek, co Prymasa Tysiąclecia z nim łączyło, a co dzieliło? – opowiada prof. Jan Żaryn w rozmowie z Radkiem Molendą.

Listy nieoficjalne – Prywatną korespondencję Prymasa Tysiąclecia z Janem Pawłem II oraz zabawne wydarzenia ze wspólnych wakacji, jak choćby to gdy Prymas odznaczał kard. Wojtyłę medalem z ziemniaka za skok przez plot – opisuje Barbara Stefańska.

Dowartościowanie katechetów – Posługa katechety to znacznie więcej niż praca nauczyciela religii. - tak nowy dokument papieża Franciszka, ustanawiający posługę katechety, komentuje bp Wojciech Osial.

W mocy Ducha – Czym są charyzmaty i inne dary Ducha Świętego i dlaczego niektóre z nich występują dzisiaj rzadziej niż w pierwszych dniach istnienia Kościoła? – tłumaczy bp Andrzej Siemieniewski w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Ukraińcy w Polsce – W ubiegłym roku ponad poł miliona obywateli Ukrainy płaciło składki do polskiego ZUS, wspierając nasz system ubezpieczeń. Kiedyś jednak trzeba będzie wypłacać im emerytury, nawet jeśli wrócą na Ukrainę. – ich sytuację opisuje Piotr Kościński.

Czas nowych kapłanów – Zaledwie po jednym kandydacie zgłosiło się w ubiegłym roku do seminariów w Drohiczynie, Gnieźnie i Sosnowcu. – Z czego to wynika i do czego prowadzi? – analizuje Anna Meetschen.

Ani żywi, ani martwi  – Corocznie w Polsce mamy kilkanaście tysięcy zaginięć. O trudnej sytuacji rodzin osób zaginionych, o ich ciągłym czekaniu i niepokoju – pisze Monika Odrobińska.

Czy warto czytać? – Najpierw trzeba sobie postawić pytanie: po co chcemy czytać? – radzi o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Dla ludzi – Przed uderzeniem państwa w klasę średnią, która jest motorem gospodarki – przestrzega Krzysztof Ziemiec.

Niezastąpieni – Codzienność w jednej z rodzin zastępczych – opisuje Barbara Wiśniowska.

Józef w domu Ojca  – Jaka jest przyczyna i wymowa milczenia św. Józefa po odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Mecz od nowa? – W jaki sposób program ogłoszony jako „Polski Ład” wpisuje się w przygotowania do wyborów jesienią 2023 r.? – wyjaśnia Jacek Karnowski.

Niemcy idą na lewo – W jaki sposób zbliżające się wybory parlamentarne w Niemczech mogą wpłynąć na sytuacją Polski w Europie? – rozważa Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 16 maja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 kwietnia

Sobota, III Tydzień wielkanocny
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 55. 60-69
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter