19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 21 lutego

Ocena: 5
726

W najnowszym numerze „Idziemy" abp Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem dzieli się współczesnym spojrzeniem na wielkopostną jałmużnę. Redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński przybliża temat Wielkiego Postu, który od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Z kolei ks. Waldemar Turek opisuje okoliczności powstania Piety, a ks. Jacek Stefański kontynuuje cykl artykułów o św. Józefie. I jak zawsze godny polecenia felieton o. Dariusza Kowalczyka, który tym razem pisze o katofobach i ich klerykalnym wyobrażeniu o Kościele.

Grafika: idziemy.pl

Tygodnik Idziemy na 21 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronie eprasa.pl/news/idziemy.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Jałmużna: sprawdzian z miłości – Współczesnym spojrzeniem na wielkopostną jałmużnę – dzieli się abp Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem.

Cudownie piękna – Okoliczności powstania oraz wymowę najpiękniejszej rzeźby świata, którą można podziwiać w Bazylice św. Piotra – opisuje ks. Waldemar Turek.

Jak przeżyć Wielki Post? – Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej, a co trudniej? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

„Kościółkowatość” katofobów – Dlaczego ludzie wrogo nastawieni do Kościoła mają najbardziej klerykalne o nim wyobrażenie? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Ukąszeni przez Lutra – Skąd bierze się i do czego prowadzi popularność internetowych kaznodziejów krytykujących papieża, sobór i cały Kościół? – pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Cud z Faras – Sensacyjną wyprawę polskich archeologów do Egiptu i Sudanu, dzięki której możemy obecnie oglądać w Muzeum Narodowym starożytne malowidła – opisuje Sylwia Uryga.

Wolność czy pieniądze? – Dlaczego projekt dodatkowego opodatkowania reklam w mediach wzbudził tak ostry protest u części nadawców? – odpowiada Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Palący problem – Coraz więcej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, jest uzależnionych od nikotyny. Jaki wpływ mają na to tzw. elektroniczne papierosy? – opisuje Monika Odrobińska.

Święty Józef i imię Jezus – Jaką nieznaną wcześniej treść zawiera w sobie imię Jezus, że Bóg uznał za stosowne po uczyć o tym św. Józefa, który znał przecież język hebrajski. – tłumaczy to ks. Jacek Stefański.

W poszukiwaniu ratunku – W jaki sposób przeciwdziałać destrukcyjnym wpływom pandemii na naszą psychikę? – radzi Krzysztof Ziemiec.

Sklepy pełne dobra  – O placówkach, gdzie można oddać niepotrzebne rzeczy i gdzie można je nabywać za symboliczną cenę – pisze Sylwia Uryga.

Reforma po niemiecku – Niemieckie pomysły reformowania Kościoła – komentuje Anna Meetschen.

Dla kogo Kreml? – Kto stoi za trwającą walką o władzę w Rosji, czego chce Aleksiej Nawalny i jak działa system rosyjskich kolonii karnych? – wyjaśnia Piotr Kościński.

Kolejna szarża – Czy są realne szanse na opodatkowanie mediów od wpływów z reklam? – wskazuje Jacek Karnowski.

Nie idźcie tą drogą – Kolejną deklarację tzw. „zwykłych księży” komentuje Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 14 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter